SimpleSAMLphp 2.0.0 - en to sk translation catalogue (91 entries)

en: Metadata parser
sk: Parser metadát

en: Deprecated
sk: Zastaralé

en: SimpleSAMLphp installation page
sk: Inštalačná stránka SimpleSAMLphp

en: SimpleSAMLphp is installed in:
sk: SimpleSAMLphp je nainštalovaný v:

en: You are running version <kbd>%version%</kbd>.
sk: Vaša verzia: <kbd>%version%</kbd>.

en: Configuration
sk: Konfigurácia

en: Checking your PHP installation
sk: Kontrola Vašej PHP inštalácie

en: required
sk: vyžadované

en: optional
sk: voliteľné

en: SimpleSAMLphp Show Metadata
sk: SimpleSAMLphp Zobraziť metadáta

en: Metadata
sk: Metadáta

en: Copy to clipboard
sk: Kopírovať do schránky

en: Back
sk: Späť

en: XML metadata
sk: XML metadáta

en: or select a file:
sk: alebo vyberte súbor:

en: No file selected.
sk: Nevybraný žiadny súbor.

en: Parse
sk: Parsovať

en: Converted metadata
sk: Konvertované metadáta

en: An error occurred
sk: Nastala chyba

en: Test Authentication Sources
sk: Test zdrojov autentifikácie

en: Hosted entities
sk: Lokálne prevádzkované entity

en: Trusted entities
sk: Dôveryhodné entity

en: expired
sk: expirované

en: expires
sk: expiruje

en: Tools
sk: Nástroje

en: Look up metadata for entity:
sk: Vyhľadať metadáta pre entitu:

en: Search
sk: Vyhľadávanie

en: Type:
sk: Typ:

en: SAML Metadata
sk: SAML metadáta

en: You can get the metadata XML on a dedicated URL:
sk: Môžete získať XML metadát na samostatnom odkaze:

en: In SAML 2.0 Metadata XML format:
sk: V SAML 2.0 Metadata XML formáte:

en: SimpleSAMLphp Metadata
sk: SimpleSAMLphp metadáta

en: Use this if you are using a SimpleSAMLphp entity on the other side:
sk: Toto použite, ak používate SimpleSAMLphp entitu na druhej strane:

en: Certificates
sk: Certifikáty

en: new
sk: nové

en: Diagnostics on hostname, port and protocol
sk: Diagnostika mena hostiteľa, portu a protokolu

en: Your session is valid for %remaining% seconds from now.
sk: Vaša relácia je platná ešte %remaining% sekúnd.

en: Your attributes
sk: Vaše atribúty

en: Technical information
sk: Technické informácie

en: SAML Subject
sk: SAML Subjekt

en: not set
sk: nenastavené

en: Format
sk: Formát

en: Authentication data
sk: Autentifikačné dáta

en: Logout
sk: Odhlásenie

en: Content of jpegPhoto attribute
sk: Obsah atribútu jpegPhoto

en: Log out
sk: Odhlásiť sa

en: Federation
sk: Federácia

en: Information on your PHP installation
sk: Informácie o Vašej PHP inštalácii

en: PHP %minimum% or newer is needed. You are running: %current%
sk: Je potrebné PHP %minimum% alebo novšie. Aktuálna verzia: %current%

en: Date/Time Extension
sk: Rozšírenie Date/Time

en: Hashing function
sk: Hashovacia funkcia

en: JSON support
sk: podpora JSON

en: Standard PHP library (SPL)
sk: Štandardná PHP knižnica (SPL)

en: Multibyte String extension
sk: rozšírenie Multibyte String

en: cURL (might be required by some modules)
sk: cURL (môže byť vyžadované niektorými modulmi)

en: cURL (required if automatic version checks are used, also by some modules)
sk: cURL (vyžadované, ak sú povolené kontroly aktualizácií, taktiež niektorými modulmi)

en: Session extension (required if PHP sessions are used)
sk: rozšírenie Session (vyžadované, ak sa využívajú PHP relácie)

en: Session extension
sk: rozšírenie Session

en: PDO Extension (required if a database backend is used)
sk: rozšírenie PDO

en: PDO extension
sk: rozšírenie PDO

en: LDAP extension (required if an LDAP backend is used)
sk: rozšírenie LDAP (vyžadované, ak je využívaný LDAP backend)

en: LDAP extension
sk: rozšírenie LDAP

en: Radius extension (required if a radius backend is used)
sk: rozšírenie Radius (vyžadované, ak je využívaný Radius backend)

en: Radius extension
sk: rozšírenie Radius

en: predis/predis (required if the redis data store is used)
sk: predis/predis (vyžadované, ak sa využíva dátové úložisko redis)

en: predis/predis library
sk: predis/predis knižnica

en: Memcache or Memcached extension (required if the memcache backend is used)
sk: rozšírenie Memcache alebo Memcached (vyžadované ak je využívaný memcache backend)

en: Memcache or Memcached extension
sk: rozšírenie Memcache alebo Memcached

en: The <code>technicalcontact_email</code> configuration option should be set
sk: Možnosť <code>technicalcontact_email</code> by mala byť nastavená

en: The auth.adminpassword configuration option must be set
sk: Možnosť auth.adminpassword musí byť nastavená

en: Hosted IdP metadata present
sk: Dostupné IdP metadáta lokálnej prevádzky

en: Matching key-pair for signing assertions
sk: Zhodný pár kľúčov pre podpis odpovedí

en: Matching key-pair for signing assertions (rollover key)
sk: Zhodný pár kľúčov pre podpis odpovedí (rollover kľúč)

en: Matching key-pair for signing metadata
sk: Zhodný pár kľúčov pre podpis metadát

en: <strong>You are not using HTTPS</strong> to protect communications with your users. HTTP works fine for testing purposes, but in a production environment you should use HTTPS. <a href="https://simplesamlphp.org/docs/stable/simplesamlphp-maintenance">Read more about the maintenance of SimpleSAMLphp</a>.
sk: <strong>Nepoužívate HTTPS</strong> na zabezpečenie komunikácie s Vašimi užívateľmi. HTTP funguje pri testovaní, ale v produkčnom prostredí by ste mali používať HTTPS. <a href="https://simplesamlphp.org/docs/stable/simplesamlphp-maintenance">Prečítajte si viac o údržbe SimpleSAMLphp</a>.

en: <strong>The configuration uses the default secret salt</strong>. Make sure to modify the <code>secretsalt</code> option in the SimpleSAMLphp configuration in production environments. <a href="https://simplesamlphp.org/docs/stable/simplesamlphp-install">Read more about the maintenance of SimpleSAMLphp</a>.
sk: <strong>Konfigurácia používa prednastavený salt</strong>. Uistite sa, že je možnosť <code>secretsalt</code> zmenená v produkčnom prostredí. <a href="https://simplesamlphp.org/docs/stable/simplesamlphp-install"> Prečítajte si viac o údržbe SimpleSAMLphp</a>.

en: The cURL PHP extension is missing. Cannot check for SimpleSAMLphp updates.
sk: Chýba cURL PHP rozšírenie. Nie je možné skontrolovať aktualizácie.

en: You are running an outdated version of SimpleSAMLphp. Please update to <a href="%latest%">the latest version</a> as soon as possible.
sk: Máte zastaralú verziu SimpleSAMLphp. Aktualizujte prosím čo najskôr na <a href="%latest%">najnovšiu verziu</a>.

en: XML to SimpleSAMLphp metadata converter
sk: Konvertor metadát z XML na SimpleSAMLphp

en: SAML 2.0 SP metadata
sk: SAML 2.0 SP metadáta

en: SAML 2.0 IdP metadata
sk: SAML 2.0 IdP metadáta

en: ADFS SP metadata
sk: ADFS SP metadáta

en: ADFS IdP metadata
sk: ADFS IdP metadáta

en: Modules
sk: Moduly

en: You have the following modules installed
sk: Nasledujúce moduly sú nainštalované

en: disabled
sk: vypnuté

en: means the module is not enabled
sk: znamená, že modul nie je zapnutý

en: enabled
sk: zapnuté

en: Details
sk: Detaily

en: Your PHP installation
sk: Vaša PHP inštalácia

en: PHP intl extension
sk: PHP intl rozšírenie
