SimpleSAMLphp 1.15 - en to sr translation catalogue (220 entries)

en: [Preferred choice]
sr: [Preferirani izbor]

en: Person's principal name at home organization
sr: Jedinstveni identifikator osobe

en: Superfluous options in config file
sr: Suvišni parametri u konfiguracionom fajlu

en: Mobile
sr: Broj mobilnog telefona

en: Shib 1.3 Service Provider (Hosted)
sr: Shib 1.3 Davalac Servisa (lokalni)

en: LDAP is the user database, and when you try to login, we need to contact an LDAP database. An error occurred when we tried it this time.
sr: Podaci o korisničkim nalozima čuvaju se u LDAP bazi, a kada pokušate da se ulogujete vrši se provera da li Vaše korisničko ime i lozinka postoje u LDAP bazi. Prilikom pristupa LDAP bazi, došlo je do greške.

en: Optionally enter your email address, for the administrators to be able contact you for further questions about your issue:
sr: Opciono, unesite Vašu e-mail adresu kako bi administratori mogli da Vas kontaktiraju ukoliko im budu trebale dodantne informacije:

en: Display name
sr: Ime za prikaz

en: Remember my choice
sr: Zapamti moj izbor

en: SAML 2.0 SP Metadata
sr: SAML 2.0 SP metapodaci

en: Notices
sr: Napomene

en: Home telephone
sr: Kućni telefonski broj

en: Hi, this is the status page of SimpleSAMLphp. Here you can see if your session is timed out, how long it lasts until it times out and all the attributes that are attached to your session.
sr: Ovo je stranica s prikazom aktuelnog stanja vaše sesije. Na ovoj stranici možete videti je li vam je istekla sesija, koliko će još dugo vaša sesija trajati i sve atribute koji su vezani uz vašu sesiju.

en: Explain what you did when this error occurred...
sr: Opišite šta ste radili kada se ova greška desila...

en: An unhandled exception was thrown.
sr: Pojavila se greška koja ne može do kraja biti obrađena.

en: Invalid certificate
sr: Neispravan sertifikat

en: Service Provider
sr: Davalac Servisa

en: Incorrect username or password.
sr: Neispravno korisničko ime ili lozinka.

en: There is an error in the request to this page. The reason was: %REASON%
sr: Dogodila se greška prilikom dohvatanja ove stranice. Razlog: %REASON%

en: E-mail address:
sr: e-mail adresa:

en: Submit message
sr: Pošalji poruku

en: No RelayState
sr: Parametar RelayState nije zadan

en: Error creating request
sr: Greška pri kreiranju zahteva

en: Locality
sr: Lokacija(Mesto)

en: Unhandled exception
sr: Neobrađena greška

en: The following required fields was not found
sr: Nisu pronađena sledeća opciona polja

en: Download the X509 certificates as PEM-encoded files.
sr: Preuzmite X509 sertifikate u PEM formatu.

en: Unable to locate metadata for %ENTITYID%
sr: Metapodaci za %ENTITYID% nisu pronađeni

en: Organizational number
sr: Jedinstveni brojni identifikator institucije

en: Password not set
sr: Lozinka nije postavljena

en: Post office box
sr: Broj poštanskog sandučeta

en: A service has requested you to authenticate yourself. Please enter your username and password in the form below.
sr: Servis zahteva od vas da se autentifikujete. Unesite vaše korisničko ime i lozinku u dole navedena polja.

en: CAS Error
sr: CAS greška

en: The debug information below may be of interest to the administrator / help desk:
sr: Informacije o grešci koje se nalaze ispod mogu biti od interesa administratoru ili službi za podršku korisnicima.

en: Either no user with the given username could be found, or the password you gave was wrong. Please check the username and try again.
sr: Korisnik s navedenim korisničkim imenom ne može biti pronađen ili je lozinka koju ste uneli neispravna. Molimo proverite korisničko ime i pokušajte ponovo.

en: Error
sr: Greška

en: Next
sr: Dalje

en: Distinguished name (DN) of the person's home organizational unit
sr: Jedinstveni naziv (DN) korisnikove organizacione jedinice

en: State information lost
sr: Podaci o stanju su izgubljeni

en: The password in the configuration (auth.adminpassword) is not changed from the default value. Please edit the configuration file.
sr: Administratorska lozinka u podešavanjima(parametar <i>auth.adminpassword</i>) i dalje ima izvornu vrednost. Molimo Vas izmenite konfiguracioni fajl.

en: Converted metadata
sr: Konvertovani metapodaci

en: Mail
sr: Elektronska adresa

en: No, cancel
sr: Ne

en: You have chosen <b>%HOMEORG%</b> as your home organization. If this is wrong you may choose another one.
sr: Odabrali ste <b>%HOMEORG%</b> kao vašu matičnu instituciju. Ako to nije tačno možete odabrati drugu instituciju.

en: Error processing request from Service Provider
sr: Greška prilikom obrade zahteva koji je poslao Davalac Servisa

en: Distinguished name (DN) of person's primary Organizational Unit
sr: Jedinstveni naziv (DN) korisnikove primarne organizacione jedinice

en: To look at the details for an SAML entity, click on the SAML entity header.
sr: Da biste videli detalje o SAML entitetu, kliknite na njegovo zaglavlje.

en: Enter your username and password
sr: Unesite vaše korisničko ime i lozinku

en: Login at
sr: Prijavi se kroz

en: No
sr: Ne

en: Home postal address
sr: Kućna poštanska adresa

en: WS-Fed SP Demo Example
sr: WS-Fed SP Demo Primer

en: SAML 2.0 Identity Provider (Remote)
sr: SAML 2.0 Davalac Identiteta (udaljeni)

en: Error processing the Logout Request
sr: Greška pri obradi zahteva za odjavu

en: Do you want to logout from all the services above?
sr: Želite li se odjaviti iz svih gore navedenih servisa?

en: Select
sr: Odaberi

en: The authentication was aborted by the user
sr: Korisnik je prekinuo proces autentifikacie

en: Your attributes
sr: Vaši atributi

en: Given name
sr: Ime

en: Identity assurance profile
sr: Visina pouzdanosti davaoca digitalnih identiteta

en: SAML 2.0 SP Demo Example
sr: SAML 2.0 SP Demo Primer

en: Logout information lost
sr: Informacija o odjavljivanju je izgubljena

en: Organization name
sr: Naziv matične institucije

en: Authentication failed: the certificate your browser sent is unknown
sr: Neuspešna autentifikacija: digitalni sertifikat koji je poslao vaš web pretraživač je nepoznat

en: You are about to send a message. Hit the submit message button to continue.
sr: Kliknite na dugme "Pošalji poruku" da biste poslali poruku.

en: Home organization domain name
sr: Domen matične institucije

en: Go back to the file list
sr: Vrati se natrag na listu fajlova

en: Error report sent
sr: Prijava greške poslata

en: Common name
sr: Ime i Prezime

en: Please select the identity provider where you want to authenticate:
sr: Molimo vas odaberite davaoca identiteta kod koga se želite autentifikovati:

en: Logout failed
sr: Odjava nije uspela

en: Identity number assigned by public authorities
sr: Jedinstveni brojni identifikator osobe

en: WS-Federation Identity Provider (Remote)
sr: WS-Federation Davalac Servisa (udaljeni)

en: Error received from Identity Provider
sr: Davalac Identiteta je prijavio grešku

en: LDAP Error
sr: LDAP greška

en: The information about the current logout operation has been lost. You should return to the service you were trying to log out from and try to log out again. This error can be caused by the logout information expiring. The logout information is stored for a limited amount of time - usually a number of hours. This is longer than any normal logout operation should take, so this error may indicate some other error with the configuration. If the problem persists, contact your service provider.
sr: Informacija o aktuelnom zahtevu za odjavljivanjem se izgubila. Preporučujemo da se vratite u aplikaciju iz koje ste se hteli odjaviti i pokušate da se odjavite ponovo. Ova greška može biti uzrokovana istekom validnosti zahteva za odjavom. Zahtev se skladišti određeno vreme - po pravilu nekoliko sati. Obzirom da je to duže nego što bi bilo koja operacija odjavljivanja trebala trajati, greška koja se pojavila može upućivati na grešku u podešavanjima. Ukoliko se problem nastavi, kontaktirajte administratora aplikacije.

en: Some error occurred
sr: Desila se greška

en: Organization
sr: Institucija

en: No certificate
sr: Nema digitalnog sertifikata

en: Choose home organization
sr: Izaberite matičnu instituciju

en: Persistent pseudonymous ID
sr: Trajni anonimni identifikator

en: No SAML response provided
sr: Nije dostavljen SAML odgovor

en: No errors found.
sr: Nije pronađena nijedna greška.

en: SAML 2.0 Service Provider (Hosted)
sr: SAML 2.0 Davalac Servisa (lokalni)

en: The given page was not found. The URL was: %URL%
sr: Tražena stranica nije pronađena. Adresa stranice je: %URL%

en: Configuration error
sr: Greška u podešavanjima

en: Required fields
sr: Obavezna polja

en: An error occurred when trying to create the SAML request.
sr: Desila se greška prilikom pokušaja kreiranja SAML zahteva.

en: This error probably is due to some unexpected behaviour or to misconfiguration of SimpleSAMLphp. Contact the administrator of this login service, and send them the error message above.
sr: Ova greška se verovatno desila zbog neočekivanog ponašanja, ili pogrešnih podešavanja SimpleSAMLphp-a. Kontaktirajte administratora ovog servisa i pošaljite mu poruku o grešci prikazanu iznad.

en: Your session is valid for %remaining% seconds from now.
sr: Vaša sesija će biti validna još %remaining% sekundi.

en: Domain component (DC)
sr: Domenska komponenta (DC)

en: Shib 1.3 Service Provider (Remote)
sr: Shib 1.3 Davalac Servisa (udaljeni)

en: Password
sr: Lozinka

en: Nickname
sr: Nadimak

en: Send error report
sr: Pošalji prijavu greške

en: Authentication failed: the certificate your browser sent is invalid or cannot be read
sr: Neuspešna autentifikacija: digitalni sertifikat koji je poslao vaš web pretraživač nije ispravan ili se ne može pročitati

en: The error report has been sent to the administrators.
sr: Prijava greške poslata je administratorima.

en: Date of birth
sr: Datum rođenja

en: Private information elements
sr: Privatni atribut

en: You are also logged in on these services:
sr: Takođe ste prijavljeni u sledećim servisima:

en: SimpleSAMLphp Diagnostics
sr: SimpleSAMLphp Dijagnostika

en: Debug information
sr: Informacije o greški

en: No, only %SP%
sr: Ne, samo iz %SP%

en: Username
sr: Korisničko ime

en: Go back to SimpleSAMLphp installation page
sr: Natrag na početnu stranicu SimpleSAMLphp instalacije

en: You have successfully logged out from all services listed above.
sr: Uspešno ste se odjavili iz svih gore navedenih servisa.

en: You are now successfully logged out from %SP%.
sr: Uspešno ste odjavljeni iz %SP%.

en: Affiliation
sr: Povezanost sa institucijom

en: You have been logged out.
sr: Uspešno ste se odjavili.

en: Return to service
sr: Povratak u aplikaciju

en: Logout
sr: Odjava

en: State information lost, and no way to restart the request
sr: Podaci o stanju su izgubljeni i zahtev se ne može reprodukovati

en: Error processing response from Identity Provider
sr: Greška pri obradi odgovora koji je poslao Davalac Identeteta

en: WS-Federation Service Provider (Hosted)
sr: WS-Federation Davalac Servisa (lokalni)

en: Preferred language
sr: Preferirani jezik

en: Surname
sr: Prezime

en: No access
sr: Pristup nije dozvoljen

en: The following fields was not recognized
sr: Sledeća polja nisu prepoznata

en: Authentication error in source %AUTHSOURCE%. The reason was: %REASON%
sr: Došlo je do greške u autentifikacionom modulu %AUTHSOURCE%. Razlog: %REASON%

en: Bad request received
sr: Dobijeni zahtev nije ispravan

en: User ID
sr: Korisničko ime

en: JPEG Photo
sr: Slika osobe

en: Postal address
sr: Poštanska adresa

en: An error occurred when trying to process the Logout Request.
sr: Došlo je do greške prilikom pokušaja obrade zahteva za odjavom.

en: Sending message
sr: Šaljem poruku

en: In SAML 2.0 Metadata XML format:
sr: Metapodaci u SAML 2.0 XML formatu:

en: Logging out of the following services:
sr: Odjavljujete se iz sledećih servisa

en: When this identity provider tried to create an authentication response, an error occurred.
sr: Desila se greška prilikom kreiranja autentifikacionog odgovora od strane ovog davaoca identiteta.

en: Could not create authentication response
sr: Autentifikacioni odgovor nije mogao biti kreiran

en: Labeled URI
sr: URI adresa

en: SimpleSAMLphp appears to be misconfigured.
sr: Izgleda da postoji greška u podešavanjima SimpleSAMLphp-a.

en: Shib 1.3 Identity Provider (Hosted)
sr: Shib 1.3 Davalac Identiteta(lokalni)

en: Metadata
sr: Metapodaci

en: Login
sr: Prijavi se

en: This Identity Provider received an Authentication Request from a Service Provider, but an error occurred when trying to process the request.
sr: Davalac Identiteta je primio zahtev za autentikacijom od strane Davaoca Servisa, ali se javila greška prilikom pokušaja obrade ovog zahteva.

en: Yes, all services
sr: Da, iz svih servisa

en: Logged out
sr: Odjavljeni ste

en: Postal code
sr: Poštanski broj

en: Logging out...
sr: Odjava u toku...

en: Metadata not found
sr: Metapodaci nisu pronađeni

en: SAML 2.0 Identity Provider (Hosted)
sr: SAML 2.0 Davalac Identiteta (lokalni)

en: Primary affiliation
sr: Primarna povezanost sa institucijom

en: If you report this error, please also report this tracking number which makes it possible to locate your session in the logs available to the system administrator:
sr: Ako prijavite ovu grešku, molimo Vas da takođe pošaljete i ovaj identifikator koji će omogućiti da se Vaša sesija locira u logovima dostupnim adminstratoru sistema:

en: XML metadata
sr: Metapodaci u XML formatu

en: The parameters sent to the discovery service were not according to specifications.
sr: Parametri poslati servisu za lociranje nisu u ispravnom formatu.

en: Telephone number
sr: Telefonski broj

en: Unable to log out of one or more services. To ensure that all your sessions are closed, you are encouraged to <i>close your webbrowser</i>.
sr: Odjavljivanje iz jednog ili više servisa nije uspelo. Da biste bili sigurni da su sve vaše sesija završene, preporučujemo da <i>zatvorite web pretraživač</i>.

en: Bad request to discovery service
sr: Servisu za lociranje poslat je neispravan zahtev

en: Select your identity provider
sr: Odaberite vašeg davaoca identiteta

en: Entitlement regarding the service
sr: Prava i privilegije korisnika na sistemu

en: Shib 1.3 SP Metadata
sr: Shib 1.3 SP metapodaci

en: As you are in debug mode, you get to see the content of the message you are sending:
sr: Obzirom da ste u debug modu, imate mogućnost videti sadržaj poruke koju šaljete:

en: Certificates
sr: Sertifikati

en: Remember
sr: Zapamti moj izbor

en: Distinguished name (DN) of person's home organization
sr: Jedinstveni naziv (DN) korisnikove matične institucije

en: You are about to send a message. Hit the submit message link to continue.
sr: Kliknite na link "Pošalji poruku" da biste poslali poruku.

en: Organizational unit
sr: Organizaciona jedinica

en: Authentication aborted
sr: Proces autentifikacije je prekinut

en: Local identity number
sr: Lokalni brojni identifikator osobe

en: Report errors
sr: Prijavi grešku

en: Page not found
sr: Stranica nije pronađena

en: Shib 1.3 IdP Metadata
sr: Shib 1.3 IdP metapodaci

en: Change your home organization
sr: Promenite izbor za vašu matičnu instituciju

en: User's password hash
sr: Heš vrednost korisnikove lozinke

en: In SimpleSAMLphp flat file format - use this if you are using a SimpleSAMLphp entity on the other side:
sr: U SimpleSAMLphp formatu - koristite ovu opciju ako se na drugoj strani takođe nalazi SimpleSAMLphp entitet:

en: Yes, continue
sr: Da, nastavi

en: Completed
sr: Završeno

en: The Identity Provider responded with an error. (The status code in the SAML Response was not success)
sr: Davalac Identiteta je poslao odgovor koji sadrži informaciju o pojavi greške(Šifra statusa dostavljena u SAML odgovoru ne odgovara šifri uspešno obrađenog zahteva).

en: Error loading metadata
sr: Greška prilikom učitavanja metapodataka

en: Select configuration file to check:
sr: Odaberite konfiguracionu fajl koji želite proveriti:

en: On hold
sr: Na čekanju

en: Error when communicating with the CAS server.
sr: Greška prilikom komunikacije sa CAS serverom.

en: No SAML message provided
sr: Nije dostavljena SAML poruka

en: Help! I don't remember my password.
sr: Upomoć! Zaboravio/la sam svoju lozinku.

en: You can turn off debug mode in the global SimpleSAMLphp configuration file <tt>config/config.php</tt>.
sr: Debug mod možete isključiti u glavnom SimpleSAMLphp konfiguracionom fajlu <tt>config/config.php</tt>.

en: How to get help
sr: Kome se obratiti za pomoć

en: You accessed the SingleLogoutService interface, but did not provide a SAML LogoutRequest or LogoutResponse. Please note that this endpoint is not intended to be accessed directly.
sr: Pristupili ste interfejsu za jedinstvenu odjavu sa sistema, ali niste poslali SAML <i>LogoutRequest</i> ili <i>LogoutResponse</i> poruku.

en: SimpleSAMLphp error
sr: SimpleSAMLphp greška

en: One or more of the services you are logged into <i>do not support logout</i>. To ensure that all your sessions are closed, you are encouraged to <i>close your webbrowser</i>.
sr: Jedan ili više servisa na koje ste prijavljeni <i>ne podržava odjavljivanje</i>. Da biste bili sigurni da su sve vaše sesije završene, preporučujemo da <i>zatvorite web pretraživač</i>.

en: Organization's legal name
sr: Zvanični naziv institucije

en: Options missing from config file
sr: Paramentri koji nedostaju u konfiguracionom fajlu

en: The following optional fields was not found
sr: Nisu pronađena sledeća opciona polja

en: Authentication failed: your browser did not send any certificate
sr: Neuspešna autentifikacija: vaš web pretraživač nije poslao digitalni sertifikat

en: This endpoint is not enabled. Check the enable options in your configuration of SimpleSAMLphp.
sr: Pristup ovoj odredišnoj adresa nije omogućen. Proverite podešavanja dozvola u SimpleSAMLphp-u.

en: You can <a href="%METAURL%">get the metadata xml on a dedicated URL</a>:
sr: Metapodaci su dostupni na <a href="%METAURL%">ovoj adresi</a>:

en: Street
sr: Ulica i broj

en: There is some misconfiguration of your SimpleSAMLphp installation. If you are the administrator of this service, you should make sure your metadata configuration is correctly setup.
sr: Postoji greška u podešavanjima SimpleSAMLphp-a. Ukoliko ste administrator ovog servisa, trebalo bi da proverite da li su metapodaci ispravno podešeni.

en: Incorrect username or password
sr: Neispravno korisničko ime ili lozinka

en: Message
sr: Poruka

en: Contact information:
sr: Kontakt podaci:

en: Unknown certificate
sr: Nepoznat digitalni sertifikat

en: Legal name
sr: Pravno ime

en: Optional fields
sr: Opciona polja

en: The initiator of this request did not provide a RelayState parameter indicating where to go next.
sr: Servis koji je inicirao ovaj zahtjev nije poslao RelayState parametar koji sadrži adresu na koju treba preusmeriti korisnikov web pretraživač nakon uspešne autentifikacije.

en: You have previously chosen to authenticate at
sr: Prethodno ste izabrali da se autentifikujete kroz

en: You sent something to the login page, but for some reason the password was not sent. Try again please.
sr: Iz nekog razloga autentifikacionom servisu nije prosleđena vaša lozinka. Molimo pokušajte ponovo.

en: Fax number
sr: Fax broj

en: Shibboleth demo
sr: Shibboleth Demo

en: Error in this metadata entry
sr: Ovaj zapis metapodataka sadrži grešku

en: Session size: %SIZE%
sr: Veličina sesije: %SIZE%

en: Parse
sr: Analiziraj

en: Without your username and password you cannot authenticate yourself for access to the service. There may be someone that can help you. Consult the help desk at your organization!
sr: Šteta! - Bez ispravnog korisničkog imena i lozinke ne možete pristupiti servisu. Da biste saznali vaše korisničko ime i lozinku obratite se vašoj matičnoj instituciji.

en: Choose your home organization
sr: Izaberite vašu matičnu instituciju

en: Send e-mail to help desk
sr: Pošalji e-mail službi za podršku korisnicima

en: Metadata overview
sr: Pregled metapodataka

en: Title
sr: Zvanje

en: Manager
sr: Rukovodilac

en: You did not present a valid certificate.
sr: Niste dostavili validan setifikat.

en: Authentication source error
sr: Greška u autentifikacionom modulu

en: Affiliation at home organization
sr: Povezanost sa institucijom sa domenom

en: Help desk homepage
sr: Stranice službe za podršku korisnicima

en: Configuration check
sr: Provera podešavanja

en: We did not accept the response sent from the Identity Provider.
sr: Odgovor koji je poslao Davalac Identiteta nije prihvaćen.

en: The given page was not found. The reason was: %REASON%  The URL was: %URL%
sr: Tražena stranica nije pronađena. Razlog: %REASON% Adresa stranice je: %URL%

en: Shib 1.3 Identity Provider (Remote)
sr: Shib 1.3 Davalac Identiteta (udaljeni)

en: Here is the metadata that SimpleSAMLphp has generated for you. You may send this metadata document to trusted partners to setup a trusted federation.
sr: Ovo su metapodaci koje je SimpleSAMLphp izgenerisao za vas. Te metapodatke možete poslati davaocima servisa ili davaocima identiteta u koje imate poverenja i sa kojima želite uspostaviti federaciju.

en: [Preferred choice]
sr: [Preferirani izbor]

en: Organizational homepage
sr: URL adresa institucije

en: You accessed the Assertion Consumer Service interface, but did not provide a SAML Authentication Response. Please note that this endpoint is not intended to be accessed directly.
sr: Pristupili ste sistemu za obradu SAML potvrda, ali niste dostavili SAML autentikacioni odgovor.

en: You are now accessing a pre-production system. This authentication setup is for testing and pre-production verification only. If someone sent you a link that pointed you here, and you are not <i>a tester</i> you probably got the wrong link, and should <b>not be here</b>.
sr: Pristupate sistemu koji se nalazi u pred-produkcionoj fazi. Ova autentifikaciona podešavanja služe za testiranje i proveru ispravnosti rada pred-produkcionog sistema. Ako vam je neko poslao adresu koja pokazuje na ovu stranicu, a vi niste <i>osoba zadužena za testiranje</i>, verovatno ste <b>na ovu stranicu došli greškom</b>.
