SimpleSAMLphp 1.15 - en to sk translation catalogue (242 entries)

en: Back
sk: Späť

en: [Preferred choice]
sk: [Preferovaná voľba]

en: Hello, Untranslated World!
sk: Ahoj, nepreložený svet!

en: Hello, %who%!
sk: Vitajte, %who%!

en: World
sk: Svet

en: Person's principal name at home organization
sk: Hlavné meno osoby v domovskej organizácii

en: Superfluous options in config file
sk: Zbytočné nastavenia v konfiguračnom súbore

en: Mobile
sk: Mobil

en: Shib 1.3 Service Provider (Hosted)
sk: Shib 1.3 Service Provider (lokálne prevádzkovaný)

en: LDAP is the user database, and when you try to login, we need to contact an LDAP database. An error occurred when we tried it this time.
sk: LDAP je databáza užívateľov a keď sa prihlasujete, potrebujeme sa na túto databázu pripojiť. Pri tomto pokuse nastala chyba.

en: Optionally enter your email address, for the administrators to be able contact you for further questions about your issue:
sk: Dobrovoľne zadajte Vašu emailovú adresu, aby Vás administrátori mohli kontaktovať s ďalšími otázkami pre vyriešenie problému:

en: Display name
sk: Zobrazované meno

en: Remember my choice
sk: Zapamätať moju voľbu

en: Format
sk: Formát

en: Notices
sk: Oznámenia

en: Home telephone
sk: Telefón domov

en: Hi, this is the status page of SimpleSAMLphp. Here you can see if your session is timed out, how long it lasts until it times out and all the attributes that are attached to your session.
sk: Toto je stránka so stavom SimpleSAMLphp. Tu môžete vidieť, či Vaša relácia vypršala, ako dlho trvá, dokým vyprší a všetky atribúty, ktoré sú pripojené k Vašej relácii.

en: Explain what you did when this error occurred...
sk: Vysvetlite, čo ste robili, keď nastala táto chyba...

en: An unhandled exception was thrown.
sk: Vznikla neočakávaná chyba.

en: Invalid certificate
sk: Neplatný certifikát

en: Service Provider
sk: Poskytovateľ služby (Service Provider)

en: Incorrect username or password.
sk: Nesprávne meno alebo heslo.

en: There is an error in the request to this page. The reason was: %REASON%
sk: V požiadavke na túto stránku je chyba. Dôvod: %REASON%

en: E-mail address:
sk: E-mailová adresa:

en: Submit message
sk: Odoslať správu

en: No RelayState
sk: Žiadny RelayState

en: Error creating request
sk: Chyba pri vytváraní požiadavky

en: Locality
sk: Lokalita

en: Unhandled exception
sk: Neočakávaná chyba

en: The following required fields was not found
sk: Nasledujúce povinné údaje neboli nájdené

en: Download the X509 certificates as PEM-encoded files.
sk: Stiahnuť X509 certifikáty ako PEM kódované súbory.

en: Unable to locate metadata for %ENTITYID%
sk: Nepodarilo sa nájsť metadáta pre %ENTITYID%

en: Organizational number
sk: Číslo organizácie

en: Password not set
sk: Heslo nie je nastavené

en: Post office box
sk: Poštová schránka

en: A service has requested you to authenticate yourself. Please enter your username and password in the form below.
sk: Služba požaduje Vašu autentifikáciu. Zadajte, prosím, Vaše prihlasovacie meno a heslo do formulára nižšie.

en: CAS Error
sk: CAS Chyba

en: The debug information below may be of interest to the administrator / help desk:
sk: Detailné informácie nižšie môžu byť pre administrátora alebo podporu nápomocné:

en: Either no user with the given username could be found, or the password you gave was wrong. Please check the username and try again.
sk: Buď sa užívateľ s týmto prihlasovacím menom nenašiel, alebo je zadané heslo nesprávne. Skontrolujte prosím prihlasovacie meno a heslo a skúste to znovu.

en: Error
sk: Chyba

en: Next
sk: Ďalší

en: Distinguished name (DN) of the person's home organizational unit
sk: Jednoznačné meno (DN) organizačnej jednotky človeka

en: State information lost
sk: Stavová informácia stratená

en: The password in the configuration (auth.adminpassword) is not changed from the default value. Please edit the configuration file.
sk: Heslo v konfiguračnom súbore (auth.adminpassword) nie je zmenené z prednastavenej hodnoty. Zmeňte prosím konfiguračný súbor.

en: Converted metadata
sk: Konvertované metadáta

en: Mail
sk: Email

en: No, cancel
sk: Nie, zrušiť

en: You have chosen <b>%HOMEORG%</b> as your home organization. If this is wrong you may choose another one.
sk: Vybrali ste si <b>%HOMEORG%</b> ako svoju domovskú organizáciu. Ak toto nie je správne, môžete vybrať inú.

en: Error processing request from Service Provider
sk: Chyba pri spracovávaní požiadavky z poskytovateľa služby (Service Provider)

en: Distinguished name (DN) of person's primary Organizational Unit
sk: Jednoznačné meno (DN) primárnej organizačnej jednotky človeka

en: To look at the details for an SAML entity, click on the SAML entity header.
sk: Pre detaily kliknite na hlavičku SAML entity.

en: Enter your username and password
sk: Zadajte Vaše prihlasovacie meno a heslo

en: Login at
sk: Prihlásenie na

en: No
sk: Nie

en: Home postal address
sk: Domovská poštová adresa

en: WS-Fed SP Demo Example
sk: WS-Fed SP Demo

en: Error processing the Logout Request
sk: Chyba pri spracovávaní požiadavky odhlásenia (Logout Request)

en: Do you want to logout from all the services above?
sk: Chcete sa odhlásiť zo všetkých služieb vyššie?

en: Select
sk: Vybrať

en: The authentication was aborted by the user
sk: Autentifikácia bola prerušená užívateľom

en: Your attributes
sk: Vaše atribúty

en: Given name
sk: Krstné meno

en: Identity assurance profile
sk: Profil uistenia identity

en: SAML 2.0 SP Demo Example
sk: SAML 2.0 SP Demo

en: Logout information lost
sk: Odhlasovacia informácia stratená

en: Organization name
sk: Názov organizácie

en: Authentication failed: the certificate your browser sent is unknown
sk: Autentifikácia zlyhala: certifikát zaslaný Vašim prehliadačom je neznámy

en: You are about to send a message. Hit the submit message button to continue.
sk: Chystáte sa poslať správu. Kliknite na tlačidlo odoslania pre pokračovanie.

en: Home organization domain name
sk: Doménové meno organizácie

en: Go back to the file list
sk: Ísť späť na zoznam súborov

en: SAML Subject
sk: SAML Subjekt

en: Error report sent
sk: Chybové hlásenie odoslané

en: Common name
sk: Názov (Common Name)

en: Please select the identity provider where you want to authenticate:
sk: Vyberte si prosím poskytovateľa identity, cez ktorého sa chcete autentifikovať:

en: Logout failed
sk: Odhlásenie zlyhalo

en: Identity number assigned by public authorities
sk: Číslo identity pridelené verejnou autoritou

en: WS-Federation Identity Provider (Remote)
sk: WS-Federation Identity Provider (vzdialené)

en: Error received from Identity Provider
sk: Prijatá chyba z poskytovateľa identity (Identity Provider)

en: LDAP Error
sk: LDAP Chyba

en: The information about the current logout operation has been lost. You should return to the service you were trying to log out from and try to log out again. This error can be caused by the logout information expiring. The logout information is stored for a limited amount of time - usually a number of hours. This is longer than any normal logout operation should take, so this error may indicate some other error with the configuration. If the problem persists, contact your service provider.
sk: Informácia o aktuálnej operácii odhlásenia bola stratená. Mali by ste sa vrátiť do služby, z ktorej sa snažíte odhlásiť, a skúsiť to znovu. Táto chyba môže byť zapríčinená expiráciou odhlasovacích informácií. Odhlasovacie informácie sú uložené po určitý čas - zvyčajne pár hodín, čo je dlhšie, ako by mal odhlasovací proces trvať, takže táto chyba môže indikovať problém s konfiguráciou. Ak tento problém pretrváva, kontaktujte Vášho poskytovateľa služby.

en: No SAML request provided
sk: Žiadna poskytnutá SAML požiadavka

en: Some error occurred
sk: Nastala nejaká chyba

en: Organization
sk: Organizácia

en: You accessed the Single Sign On Service interface, but did not provide a SAML Authentication Request. Please note that this endpoint is not intended to be accessed directly.
sk: Pristúpili ste k Single Sign On Service rozhraní, ale neposkytli ste SAML Authentication Request. Berte prosím na vedomie, že tento endpoint nie je určený na priamy prístup.

en: No certificate
sk: Žiadny certifikát

en: Choose home organization
sk: Vyberte domovskú organizáciu

en: Cannot retrieve session data
sk: Nepodarilo sa získať dáta relácie

en: Persistent pseudonymous ID
sk: Perzistentné pseudonymné ID

en: No SAML response provided
sk: Neposkytnutá žiadna SAML odpoveď

en: No errors found.
sk: Neboli nájdene žiadne chyby.

en: SAML 2.0 Service Provider (Hosted)
sk: SAML 2.0 Service Provider (lokálne prevádzkovaný)

en: The given page was not found. The URL was: %URL%
sk: Stránka nebola nájdená. URL je: %URL%

en: Configuration error
sk: Chyba konfigurácie

en: Required fields
sk: Povinné údaje

en: An error occurred when trying to create the SAML request.
sk: Pri vytváraní SAML požiadavky nastala chyba.

en: This error probably is due to some unexpected behaviour or to misconfiguration of SimpleSAMLphp. Contact the administrator of this login service, and send them the error message above.
sk: Táto chyba je pravdepodobne spôsobená nečakaným správaním alebo zlou konfiguráciou SimpleSAMLphp. Kontaktujte administrátorov tejto prihlasovacej služby s chybovou hláškou vyššie.

en: Your session is valid for %remaining% seconds from now.
sk: Vaša relácia je platná ešte %remaining% sekúnd.

en: Domain component (DC)
sk: Doména (DC)

en: Shib 1.3 Service Provider (Remote)
sk: Shib 1.3 Service Provider (vzdialené)

en: Password
sk: Heslo

en: ORCID researcher identifiers
sk: ORCID researcher identifikátory

en: Nickname
sk: Prezývka

en: Send error report
sk: Odoslať správu o chybe

en: Authentication failed: the certificate your browser sent is invalid or cannot be read
sk: Autentifikácia zlyhala: certifikát, ktorý poslal Váš prehliadač je neplatný alebo sa nedá čítať

en: The error report has been sent to the administrators.
sk: Správa o chybe bola odoslaná administrátorom.

en: Date of birth
sk: Dátum narodenia

en: Private information elements
sk: Privátne informačné prvky

en: Person's non-reassignable, persistent pseudonymous ID at home organization
sk: Nepreraditeľné, perzistentné pseudonymné ID užívateľa v domovskej organizácii

en: You are also logged in on these services:
sk: Ste taktiež prihlásený do týchto služieb:

en: SimpleSAMLphp Diagnostics
sk: SimpleSAMLphp diagnostika

en: Debug information
sk: Debug informácie

en: No, only %SP%
sk: Nie, len %SP%

en: Username
sk: Prihlasovacie meno

en: Go back to SimpleSAMLphp installation page
sk: Ísť späť na inštalačnú stránku SimpleSAMLphp

en: You have successfully logged out from all services listed above.
sk: Úspešne ste sa odhlásili zo všetkých služieb vyššie.

en: You are now successfully logged out from %SP%.
sk: Úspešne ste sa odhlásili z %SP%.

en: Affiliation
sk: Vzťah k organizácii

en: You have been logged out.
sk: Boli ste odhlásený.

en: Return to service
sk: Vrátiť sa na službu

en: Logout
sk: Odhlásiť sa

en: State information lost, and no way to restart the request
sk: Stavová informácia stratená a požiadavku sa nedá reštartovať

en: Error processing response from Identity Provider
sk: Nastala chyba pri spracovávaní odpovede z poskytovateľa identity (Identity Provider)

en: WS-Federation Service Provider (Hosted)
sk: WS-Federation Service Provider (lokálne prevádzkovaný)

en: Remember my username
sk: Zapamätať si prihlasovacie meno

en: Preferred language
sk: Preferovaný jazyk

en: SAML 2.0 Service Provider (Remote)
sk: SAML 2.0 Service Provider (vzdialené)

en: Surname
sk: Priezvisko

en: No access
sk: Žiadny prístup

en: The following fields was not recognized
sk: Nasledujúce údaje neboli rozpoznané

en: Authentication error in source %AUTHSOURCE%. The reason was: %REASON%
sk: Chyba autentifikácie zo zdroja %AUTHSOURCE%. Dôvod: %REASON%

en: Bad request received
sk: Prijatá zlá požiadavka

en: User ID
sk: ID užívateľa

en: JPEG Photo
sk: JPEG fotka

en: Postal address
sk: Poštová adresa

en: Your session data cannot be retrieved right now due to technical difficulties. Please try again in a few minutes.
sk: Vaše dáta relácie sa nedajú momentálne získať kvôli technickým problémom. Skúste to prosím o pár minút.

en: An error occurred when trying to process the Logout Request.
sk: Nastala chyba pri spracovávaní odhlasovacej požiadavky (Logout Request).

en: Sending message
sk: Odosiela sa správa

en: In SAML 2.0 Metadata XML format:
sk: V SAML 2.0 Metadata XML formáte:

en: Logging out of the following services:
sk: Odhlasovanie z nasledujúcich služieb:

en: When this identity provider tried to create an authentication response, an error occurred.
sk: Nastala chyba pri vytváraní autentifikačnej odpovede.

en: Could not create authentication response
sk: Nepodarilo sa vytvoriť autentifikačnú odpoveď

en: Labeled URI
sk: Označená URI

en: SimpleSAMLphp appears to be misconfigured.
sk: SimpleSAMLphp vyzerá byť zle nakonfigurovaný.

en: Shib 1.3 Identity Provider (Hosted)
sk: Shib 1.3 Identity Provider (lokálne prevádzkovaný)

en: Metadata
sk: Metadáta

en: Login
sk: Prihlásiť sa

en: Yes, all services
sk: Áno, všetky služby

en: Logged out
sk: Odhlásený

en: Postal code
sk: Poštové číslo

en: Logging out...
sk: Odhlasovanie...

en: not set
sk: nenastavené

en: Metadata not found
sk: Metadáta neboli nájdené

en: SAML 2.0 Identity Provider (Hosted)
sk: SAML 2.0 Identity Provider (lokálne prevádzkovaný)

en: Primary affiliation
sk: Primárny vzťah k organizácii

en: If you report this error, please also report this tracking number which makes it possible to locate your session in the logs available to the system administrator:
sk: Ak nahlasujete túto chybu, nahláste prosím aj toto sledovacie číslo, ktoré umožní administrátorovi nájsť Vašu reláciu v logoch:

en: XML metadata
sk: XML metadáta

en: The parameters sent to the discovery service were not according to specifications.
sk: Parametre odoslané vyhľadávacej službe nie sú v súlade so špecifikáciou.

en: Telephone number
sk: Telefónne číslo

en: Unable to log out of one or more services. To ensure that all your sessions are closed, you are encouraged to <i>close your webbrowser</i>.
sk: Nepodarilo sa odhlásiť z jednej alebo viacerých služieb. Aby ste uistili, že sú všetky relácie zatvorené, je odporúčané <i>zatvoriť Váš prehliadač</i>.

en: Bad request to discovery service
sk: Zlá požiadavka pre vyhľadávaciu službu

en: Select your identity provider
sk: Vyberte si poskytovateľa identity

en: Group membership
sk: Členstvo v skupine

en: As you are in debug mode, you get to see the content of the message you are sending:
sk: Keďže ste v debug režime, zobrazuje sa Vám obsah správy, ktorú posielate:

en: Certificates
sk: Certifikáty

en: Remember
sk: Zapamätať

en: Distinguished name (DN) of person's home organization
sk: Jednoznačné meno (DN) užívateľovej domovskej organizácie

en: You are about to send a message. Hit the submit message link to continue.
sk: Chystáte sa poslať správu. Kliknite na link odoslania správy pre pokračovanie.

en: Organizational unit
sk: Organizačná jednotka

en: Authentication aborted
sk: Autentifikácia zrušená

en: Local identity number
sk: Lokálne číslo identity

en: Report errors
sk: Nahlásiť chyby

en: Page not found
sk: Stránka nebola nájdená

en: Change your home organization
sk: Zmeniť Vašu domovskú organizáciu

en: User's password hash
sk: Hash hesla užívateľa

en: In SimpleSAMLphp flat file format - use this if you are using a SimpleSAMLphp entity on the other side:
sk: V SimpleSAMLphp formáte - toto použite, ak používate SimpleSAMLphp entitu na druhej strane:

en: Yes, continue
sk: Áno, pokračovať

en: Completed
sk: Dokončené

en: The Identity Provider responded with an error. (The status code in the SAML Response was not success)
sk: Poskytovateľ identity odpovedal chybou. (Kód stavu SAML odpovede nebol úspešný)

en: Error loading metadata
sk: Chyba pri načítavaní metadát

en: Select configuration file to check:
sk: Vyberte konfiguračný súbor na kontrolu:

en: On hold
sk: Podržané

en: ADFS Identity Provider (Hosted)
sk: ADFS Identity Provider (lokálne prevádzkovaný)

en: Error when communicating with the CAS server.
sk: Chyba pri komunikácii s CAS serverom.

en: No SAML message provided
sk: Neposkytnutá žiadna SAML správa

en: Help! I don't remember my password.
sk: Pomoc! Nepamätám si heslo.

en: You can turn off debug mode in the global SimpleSAMLphp configuration file <tt>config/config.php</tt>.
sk: Vypnúť ladiaci režim môžete v globálnom SimpleSAMLphp konfiguračnom súbore <tt>config/config.php</tt>.

en: How to get help
sk: Ako získať pomoc

en: You accessed the SingleLogoutService interface, but did not provide a SAML LogoutRequest or LogoutResponse. Please note that this endpoint is not intended to be accessed directly.
sk: Pristúpili ste k SingleLogoutService rozhraní, ale neposkytli ste SAML LogoutRequest alebo LogoutResponse. Berte prosím na vedomie, že tento endpoint nie je určený na priamy prístup.

en: SimpleSAMLphp error
sk: SimpleSAMLphp chyba

en: One or more of the services you are logged into <i>do not support logout</i>. To ensure that all your sessions are closed, you are encouraged to <i>close your webbrowser</i>.
sk: Jedna alebo viacero služieb, do ktorých ste prihlásený, <i>nepodporuje odhlásenie</i>. Aby ste uistili, že sú všetky relácie zatvorené, je odporúčané <i>zatvoriť Váš prehliadač</i>.

en: or select a file:
sk: alebo vyberte súbor:

en: Remember me
sk: Zapamätať si ma

en: Organization's legal name
sk: Právny názov organizácie

en: Options missing from config file
sk: Nastavenia chýbajúce v konfiguračnom súbore

en: The following optional fields was not found
sk: Nasledujúce voliteľné údaje neboli nájdené

en: Authentication failed: your browser did not send any certificate
sk: Autentifikácia zlyhala: Váš prehliadač neodoslal žiadny certifikát

en: This endpoint is not enabled. Check the enable options in your configuration of SimpleSAMLphp.
sk: Tento endpoint nie je aktivovaný. Skontrolujte aktivačné nastavenia v konfigurácii SimpleSAMLphp.

en: You can <a href="%METAURL%">get the metadata xml on a dedicated URL</a>:
sk: Môžete <a href="%METAURL%">získať XML metadát na samostatnom odkaze</a>:

en: Street
sk: Ulica

en: There is some misconfiguration of your SimpleSAMLphp installation. If you are the administrator of this service, you should make sure your metadata configuration is correctly setup.
sk: Vo Vašej inštalácii SimpleSAMLphp je niečo zle nakonfigurované. Ak ste administrátor tejto služby, mali by ste sa uistiť, že konfigurácia metadát je správna.

en: Incorrect username or password
sk: Nesprávne prihlasovacie meno alebo heslo

en: Message
sk: Správa

en: Contact information:
sk: Kontaktné informácie:

en: Unknown certificate
sk: Neznámy certifikát

en: Legal name
sk: Právny názov

en: Optional fields
sk: Voliteľné údaje

en: The initiator of this request did not provide a RelayState parameter indicating where to go next.
sk: Iniciátor tejto požiadavky neposkytol parameter RelayState indikujúci kam pokračovať ďalej.

en: You have previously chosen to authenticate at
sk: V minulosti ste sa rozhodli autentifikovať cez

en: Fax number
sk: Číslo faxu

en: Error in this metadata entry
sk: Chyba v tomto metadáta zázname

en: Session size: %SIZE%
sk: Veľkosť relácie: %SIZE%

en: Parse
sk: Parsovať

en: Without your username and password you cannot authenticate yourself for access to the service. There may be someone that can help you. Consult the help desk at your organization!
sk: Bez prihlasovacieho mena a hesla sa nemôžete autentifikovať pre prístup do služby. Kontaktujte podporu Vašej organizácie.

en: ADFS Service Provider (Remote)
sk: ADFS Service Provider (vzdialené)

en: Choose your home organization
sk: Vyberte si domovskú organizáciu

en: Send e-mail to help desk
sk: Odoslať e-mail na podporu

en: Metadata overview
sk: Prehľad metadát

en: Title
sk: Nadpis

en: Manager
sk: Manažér

en: You did not present a valid certificate.
sk: Neposkytli ste platný certifikát.

en: Authentication source error
sk: Chyba zdroja autentifikácie

en: Affiliation at home organization
sk: Vzťah k domovskej organizácii

en: Help desk homepage
sk: Domovská stránka podpory

en: Configuration check
sk: Kontrola konfigurácie

en: We did not accept the response sent from the Identity Provider.
sk: Neakceptovali sme odpoveď odoslanú z poskytovateľa identity.

en: You accessed the Artifact Resolution Service interface, but did not provide a SAML ArtifactResolve message. Please note that this endpoint is not intended to be accessed directly.
sk: Pristúpili ste k Artifact Resolution Service rozhraní, ale neposkytli ste SAML ArtifactResolve správu. Berte prosím na vedomie, že tento endpoint nie je určený na priamy prístup.

en: The given page was not found. The reason was: %REASON%  The URL was: %URL%
sk: Stránka nebola nájdená. Dôvod: %REASON%  URL: %URL%

en: Shib 1.3 Identity Provider (Remote)
sk: Shib 1.3 Identity Provider (vzdialené)

en: Here is the metadata that SimpleSAMLphp has generated for you. You may send this metadata document to trusted partners to setup a trusted federation.
sk: Tu sú metadáta, ktoré SimpleSAMLphp vygeneroval. Možno budete musieť odoslať tento dokument metadát dôveryhodným partnerom na nastavenie dôveryhodnej federácie.

en: Organizational homepage
sk: Domovská stránka organizácie

en: Processing...
sk: Spracovávanie...

en: You accessed the Assertion Consumer Service interface, but did not provide a SAML Authentication Response. Please note that this endpoint is not intended to be accessed directly.
sk: Pristúpili ste k Assertion Consumer Service rozhraní, ale neposkytli ste SAML Authentication Response. Berte prosím na vedomie, že tento endpoint nie je určený na priamy prístup.

en: You are now accessing a pre-production system. This authentication setup is for testing and pre-production verification only. If someone sent you a link that pointed you here, and you are not <i>a tester</i> you probably got the wrong link, and should <b>not be here</b>.
sk: Práve pristupujete k predprodukčnému systému. Toto autentifikačné prostredie je určené len pre testovanie a predporodukčnú verifikáciu. Ak Vám niekto poslal link, ktorý Vás sem dostal, a nie ste <i>tester</i>, pravdepodobne máte zlý link a <b>nemali by ste tu byť</b>.

en: Language
sk: Jazyk

en: Authentication status
sk: Stav autentifikácie

en: Debug information to be used by your support staff
sk: Debug informácie pre personál podpory

en: Tracking number
sk: Sledovacie číslo

en: Copy to clipboard
sk: Kopírovať do schránky

en: Information about your current session
sk: Informácie o Vašej aktuálnej relácii

en: Warning
sk: Upozornenie

en: Since your browser does not support Javascript, you must press the button below to proceed.
sk: Keďže Váš prehliadač nepodporuje Javascript, musíte stlačiť tlačido nižšie pre pokračovanie.

en: No identity providers found. Cannot continue.
sk: Nenašli sa žiadni poskytovalia identity. Nedá sa pokračovať.
