SimpleSAMLphp 1.15 - en to nb_NO translation catalogue (221 entries)

en: [Preferred choice]
nb_NO: [Foretrukket valg]

en: Hello, Untranslated World!
nb_NO: Hallo, oversatte verden!

en: Hello, %who%!
nb_NO: Hallo, %who%!

en: World
nb_NO: Verden

en: Person's principal name at home organization
nb_NO: Personlig ID hos organisasjonen

en: Superfluous options in config file
nb_NO: Overføldig element i konfigurasjonsfilen

en: Mobile
nb_NO: Mobiltelefon

en: Shib 1.3 Service Provider (Hosted)
nb_NO: Shib 1.3 Tjenesteleverandør (intern)

en: LDAP is the user database, and when you try to login, we need to contact an LDAP database. An error occurred when we tried it this time.
nb_NO: LDAP er brukerkatalogen, og når du forsøker å logge inn prøver vi å kontakten en LDAP-katalog. Da vi forsøkte det denne gangen, oppsto en feil.

en: Optionally enter your email address, for the administrators to be able contact you for further questions about your issue:
nb_NO: Hvis du ønsker at brukerstøtte skal kunne kontakte deg igjen i forbindelse med denne feilen, må du oppgi e-postadressen din nedenfor:

en: Display name
nb_NO: Navn som normalt vises

en: Remember my choice
nb_NO: Husk mitt valg

en: SAML 2.0 SP Metadata
nb_NO: SAML 2.0 SP metadata

en: Notices
nb_NO: Notiser

en: Home telephone
nb_NO: Hjemmetelefon

en: Hi, this is the status page of SimpleSAMLphp. Here you can see if your session is timed out, how long it lasts until it times out and all the attributes that are attached to your session.
nb_NO: Hei, dette er en statusside på SimpleSAMLphp. Her kan du se om sesjonen din er timet ut, hvor lenge det er til den timer ut og attributter som er knyttet til din sesjon.

en: Explain what you did when this error occurred...
nb_NO: Forklar hva du gjorde da feilen oppsto...

en: An unhandled exception was thrown.
nb_NO: En uventet feilsituasjon oppstod

en: Invalid certificate
nb_NO: Ugyldig sertifikat

en: Service Provider
nb_NO: Tjenesteleverandør

en: Incorrect username or password.
nb_NO: Feil brukernavn eller passord.

en: There is an error in the request to this page. The reason was: %REASON%
nb_NO: En feil oppsto i forespørselen til denne siden. Grunnen var: %REASON%

en: E-mail address:
nb_NO: E-postadresse:

en: Submit message
nb_NO: Send melding

en: No RelayState
nb_NO: Spesifikasjon av RelayState mangler

en: Error creating request
nb_NO: Feil i laging av forespørselen

en: Locality
nb_NO: Sted

en: Unhandled exception
nb_NO: Uhåndtert feil

en: The following required fields was not found
nb_NO: Følgende obligatoriske felter ble ikke funnet

en: Download the X509 certificates as PEM-encoded files.
nb_NO: Last ned X509-sertifikatene som PEM-filer.

en: Unable to locate metadata for %ENTITYID%
nb_NO: Ikke mulig å finne metadata for %ENTITYID%

en: Organizational number
nb_NO: Organisasjonsnummer

en: Password not set
nb_NO: Passordet er ikke satt

en: Post office box
nb_NO: Postboks

en: A service has requested you to authenticate yourself. Please enter your username and password in the form below.
nb_NO: En tjeneste har bedt om bekreftelse på din identitet. Skriv inn ditt brukernavn og passord for å autentisere deg.

en: CAS Error
nb_NO: CAS-feil

en: The debug information below may be of interest to the administrator / help desk:
nb_NO: Detaljene nedenfor kan være av interesse for administratoren / brukerstøtte:

en: Either no user with the given username could be found, or the password you gave was wrong. Please check the username and try again.
nb_NO: Enten var brukernavnet, eller kombinasjonen med brukernavn og passord feil. Sjekk brukernavn og passord og prøv igjen.

en: Error
nb_NO: Feil

en: Next
nb_NO: Fortsett

en: Distinguished name (DN) of the person's home organizational unit
nb_NO: Entydig navn (DN) for brukerens organisasjonsenhet

en: State information lost
nb_NO: Tilstandsinformasjon tapt

en: The password in the configuration (auth.adminpassword) is not changed from the default value. Please edit the configuration file.
nb_NO: Admin passordet i konfigurasjonen (auth.adminpassword) er ikke satt til noe annet enn default verdien. Bytt passord i config.php.

en: Converted metadata
nb_NO: Konvertert metadata

en: Mail
nb_NO: E-post

en: No, cancel
nb_NO: Nei

en: You have chosen <b>%HOMEORG%</b> as your home organization. If this is wrong you may choose another one.
nb_NO: Du har valgt <b>%HOMEORG%</b> som din vertsorganisasjon. Dersom dette er feil kan du velge en annen.

en: Error processing request from Service Provider
nb_NO: Feil ved behandling av forespørsel fra SP

en: Distinguished name (DN) of person's primary Organizational Unit
nb_NO: Entydig navn for organisasjonsenheten som brukeren primært er tilknyttet

en: To look at the details for an SAML entity, click on the SAML entity header.
nb_NO: For å se på detaljene i en SAML-entitet, klikk på SAML-entitet overskriften

en: Enter your username and password
nb_NO: Skriv inn brukernavn og passord

en: Login at
nb_NO: Logg inn hos

en: No
nb_NO: Nei

en: Home postal address
nb_NO: Postadresse hjemme

en: WS-Fed SP Demo Example
nb_NO: WS-Fed SP Demo Eksempel

en: SAML 2.0 Identity Provider (Remote)
nb_NO: SAML 2.0 Identitetsleverandør (ekstern)

en: Error processing the Logout Request
nb_NO: Feil i behandling av logout-forespørselen

en: Do you want to logout from all the services above?
nb_NO: Vil du logge ut fra alle tjenestene ovenfor?

en: Select
nb_NO: Velg

en: The authentication was aborted by the user
nb_NO: Godkjenningen ble avbrutt av brukeren

en: Your attributes
nb_NO: Dine attributter

en: Given name
nb_NO: Fornavn

en: Identity assurance profile
nb_NO: Tillitsnivå for autentisering

en: SAML 2.0 SP Demo Example
nb_NO: SAML 2.0 SP Demo Eksempel

en: Logout information lost
nb_NO: Informasjon om utlogging er tapt

en: Organization name
nb_NO: Navn på organisasjon

en: Authentication failed: the certificate your browser sent is unknown
nb_NO: Authentisering feilet: sertifikatet nettleseren din sendte er ukjent

en: You are about to send a message. Hit the submit message button to continue.
nb_NO: Du er i ferd med å sende en melding. Trykk knappen «Send melding» for å fortsette.

en: Home organization domain name
nb_NO: Unik ID for organisasjon

en: Go back to the file list
nb_NO: Gå tilbake til fil-listen

en: Error report sent
nb_NO: Feilrapport sent

en: Common name
nb_NO: Fullt navn

en: Please select the identity provider where you want to authenticate:
nb_NO: Vennligst velg hvilken identitetsleverandør du vil bruke for å logge inn:

en: Logout failed
nb_NO: Utlogging feilet

en: Identity number assigned by public authorities
nb_NO: Fødselsnummer

en: WS-Federation Identity Provider (Remote)
nb_NO: WS-Federation identitetsleverandør (ekstern)

en: Error received from Identity Provider
nb_NO: Feilmelding mottatt fra innloggingstjenesten

en: LDAP Error
nb_NO: LDAP-feil

en: The information about the current logout operation has been lost. You should return to the service you were trying to log out from and try to log out again. This error can be caused by the logout information expiring. The logout information is stored for a limited amount of time - usually a number of hours. This is longer than any normal logout operation should take, so this error may indicate some other error with the configuration. If the problem persists, contact your service provider.
nb_NO: Informasjonen om den nåværende utloggingen har gått tapt. Du bør gå tilbake til den opprinnelige tjesesten og prøve å logge ut på nytt. Informasjon om utloggingsoperasjoner er kun lagret i en begrenset tid - vanligvis noen timer. Dette er lengere tid enn en vanlig utlogging skal ta, så denne feilen kan tyde på at noe er galt med oppsettet. Ta kontakt med tjenesteyteren hvis problemet gjentar seg.

en: Some error occurred
nb_NO: En feil har oppstått

en: Organization
nb_NO: Organisasjon

en: No certificate
nb_NO: Ikke noe sertifikat mottatt

en: Choose home organization
nb_NO: Velg vertsorganisasjon

en: Persistent pseudonymous ID
nb_NO: Persistent anonym ID

en: No SAML response provided
nb_NO: Ingen SAML-respons angitt

en: No errors found.
nb_NO: Ingen feil funnet

en: SAML 2.0 Service Provider (Hosted)
nb_NO: SAML 2.0 tjenesteleverandør (intern)

en: The given page was not found. The URL was: %URL%
nb_NO: Den angitte siden finnes ike. URLen var: %URL%

en: Configuration error
nb_NO: Feil i oppsettet

en: Required fields
nb_NO: Obligatorisk felt

en: An error occurred when trying to create the SAML request.
nb_NO: En feil oppstod da SAML-forespørselen skulle lages.

en: This error probably is due to some unexpected behaviour or to misconfiguration of SimpleSAMLphp. Contact the administrator of this login service, and send them the error message above.
nb_NO: Denne feilen skyldes sannsynligvis feil i oppsettet av SimpleSAMLphp eller den er en følge av en uforutsett hendelse. Kontakt administratoren av denne tjenesten og rapporter så mye som mulig angående feilen.

en: Your session is valid for %remaining% seconds from now.
nb_NO: Din sesjon er gyldig i %remaining% sekunder fra nå.

en: Domain component (DC)
nb_NO: Navneledd (DC)

en: Shib 1.3 Service Provider (Remote)
nb_NO: Shib 1.3 Tjenesteleverandør (ekstern)

en: Password
nb_NO: Passord

en: Nickname
nb_NO: Kallenavn

en: Send error report
nb_NO: Send feilrapport

en: Authentication failed: the certificate your browser sent is invalid or cannot be read
nb_NO: Autentisering feilet: sertifikatet nettleseren din sendte er ugyldig, og kan ikke leses

en: The error report has been sent to the administrators.
nb_NO: Feilrapport er sent til administrator.

en: Date of birth
nb_NO: Fødselsdato

en: Private information elements
nb_NO: Private informasjonselement

en: You are also logged in on these services:
nb_NO: Du er også logget inn på disse tjenestene:

en: SimpleSAMLphp Diagnostics
nb_NO: SimpleSAMLphp diagnostikk

en: Debug information
nb_NO: Detaljer for feilsøking

en: No, only %SP%
nb_NO: Nei, bare %SP%

en: Username
nb_NO: Brukernavn

en: Go back to SimpleSAMLphp installation page
nb_NO: Gå tilbake til SimpleSAMLphp installasjonen sin startside.

en: You have successfully logged out from all services listed above.
nb_NO: Du har n&aring; logget ut fra alle tjenestene listet ovenfor.

en: You are now successfully logged out from %SP%.
nb_NO: Du er nå logget ut fra %SP%.

en: Affiliation
nb_NO: Tilhørighet

en: You have been logged out.
nb_NO: Du er nå utlogget.

en: Return to service
nb_NO: Tilbake til tjenesten

en: Logout
nb_NO: Logg ut

en: State information lost, and no way to restart the request
nb_NO: Tilstandsinformasjon tapt, det er ikke mulig å gjenoppta forespørselen

en: Error processing response from Identity Provider
nb_NO: Feil i behandling av svar fra innloggingstjenesten

en: WS-Federation Service Provider (Hosted)
nb_NO: WS-Federation tjenesteleverandør (intern)

en: Preferred language
nb_NO: Foretrukket språk

en: Surname
nb_NO: Etternavn

en: No access
nb_NO: Ingen tilgang

en: The following fields was not recognized
nb_NO: Følgende felt ble ikke gjenkjent

en: Authentication error in source %AUTHSOURCE%. The reason was: %REASON%
nb_NO: Feil i autentiseringskilden %AUTHSOURCE%. Feilen var: %REASON%

en: Bad request received
nb_NO: Feil forespørsel motatt

en: User ID
nb_NO: Bruker-ID

en: JPEG Photo
nb_NO: JPEG-foto

en: Postal address
nb_NO: Postadresse

en: An error occurred when trying to process the Logout Request.
nb_NO: En feil oppsto i behandlingen av logout-forespørselen.

en: Sending message
nb_NO: Sender melding

en: In SAML 2.0 Metadata XML format:
nb_NO: I SAML 2.0 Metadata XML Format:

en: Logging out of the following services:
nb_NO: Logger ut fra følgende tjenester:

en: When this identity provider tried to create an authentication response, an error occurred.
nb_NO: En feil oppsto da innloggingstjenesten prøvde å lage et svar på autentiserings-forespørselen.

en: Could not create authentication response
nb_NO: Fikk ikke svart på autentiserings-forespørsel

en: Labeled URI
nb_NO: URI med valgfri tilleggskommentar

en: SimpleSAMLphp appears to be misconfigured.
nb_NO: Det virker som det er en feil i oppsettet av SimpleSAMLphp.

en: Shib 1.3 Identity Provider (Hosted)
nb_NO: Shib 1.3 Identitetsleverandør (ekstern)

en: Login
nb_NO: Logg inn

en: This Identity Provider received an Authentication Request from a Service Provider, but an error occurred when trying to process the request.
nb_NO: Innloggingstjenesten mottok en autentiserings-forespørsel fra en tjeneste, men en feil oppsto i behandling av forespørselen.

en: Yes, all services
nb_NO: Ja, alle tjenestene over

en: Logged out
nb_NO: Utlogget

en: Postal code
nb_NO: Postnummer

en: Logging out...
nb_NO: Logger ut...

en: Metadata not found
nb_NO: Ingen metadata funnet

en: SAML 2.0 Identity Provider (Hosted)
nb_NO: SAML 2.0 Identitetsleverandør (ekstern)

en: Primary affiliation
nb_NO: Primær tilknytning til organisasjon

en: If you report this error, please also report this tracking number which makes it possible to locate your session in the logs available to the system administrator:
nb_NO: Hvis vil rapportere denne feilen, send også med dette sporingsnummeret. Det gjør det enklere for systemadministratorene å finne ut hva som gikk galt:

en: The parameters sent to the discovery service were not according to specifications.
nb_NO: Parametere sendt til discovery-tjenesten var ikke i korrekt format.

en: Telephone number
nb_NO: Telefon

en: Unable to log out of one or more services. To ensure that all your sessions are closed, you are encouraged to <i>close your webbrowser</i>.
nb_NO: Greide ikke å logge ut fra en eller flere tjenester. For å forsikre deg om at du blir logget ut, oppfordrer vi deg til å <i>lukke nettleseren din</i>.

en: Bad request to discovery service
nb_NO: Ugyldig forespørsel til SAML 2.0 Discovery-tjenesten

en: Select your identity provider
nb_NO: Velg din identitetsleverandør

en: Entitlement regarding the service
nb_NO: Rettighet

en: Shib 1.3 SP Metadata
nb_NO: Shib 1.3 SP metadata

en: As you are in debug mode, you get to see the content of the message you are sending:
nb_NO: Siden du er i debug modus kan du se innholdet i meldingene du sender.

en: Certificates
nb_NO: Sertifikater

en: Remember
nb_NO: Godta også for fremtiden

en: Distinguished name (DN) of person's home organization
nb_NO: Entydig navn (DN) for brukerens vertsorganisasjon

en: You are about to send a message. Hit the submit message link to continue.
nb_NO: Du er i ferd med å sende en melding. Trykk på send melding knappen for å fortsette.

en: Organizational unit
nb_NO: Organisasjonsenhet

en: Authentication aborted
nb_NO: Godkjenning avbrutt

en: Local identity number
nb_NO: Lokalt ID-nummer

en: Report errors
nb_NO: Rapporter feil

en: Page not found
nb_NO: Kan ikke finne siden

en: Shib 1.3 IdP Metadata
nb_NO: Shib 1.3 IdP metadata

en: Change your home organization
nb_NO: Endre din vertsorganisasjon

en: User's password hash
nb_NO: Hash av brukerens passord

en: In SimpleSAMLphp flat file format - use this if you are using a SimpleSAMLphp entity on the other side:
nb_NO: I SimpleSAMLphp format - bruk denne dersom du benytter SimpleSAMLphp i den andre enden:

en: Yes, continue
nb_NO: Ja, fortsett

en: Completed
nb_NO: Fullført

en: The Identity Provider responded with an error. (The status code in the SAML Response was not success)
nb_NO: Innloggingstjenesten svarte med en feilmelding. (Statuskoden i SAML-svaret var noe annet enn OK)

en: Error loading metadata
nb_NO: Feil ved lasting av metadata

en: Select configuration file to check:
nb_NO: Velg hvilken konfigurasjonfil som skal sjekkes

en: On hold
nb_NO: På vent

en: Error when communicating with the CAS server.
nb_NO: Feil i kommunikasjonen med CAS-tjeneren.

en: No SAML message provided
nb_NO: Ingen SAML-melding angitt

en: Help! I don't remember my password.
nb_NO: Hjelp! Jeg har glemt passordet mitt.

en: You can turn off debug mode in the global SimpleSAMLphp configuration file <tt>config/config.php</tt>.
nb_NO: Do kan skru av debug modus i den globale SimpleSAMLphp konfigurasjonsfila <tt>config/config.php</tt>.

en: How to get help
nb_NO: Hvordan få hjelp

en: You accessed the SingleLogoutService interface, but did not provide a SAML LogoutRequest or LogoutResponse. Please note that this endpoint is not intended to be accessed directly.
nb_NO: Du brukte SingleLogoutService-grensesnittet uten å angi enten en SAML LogoutRequest eller en LogoutResponse.

en: SimpleSAMLphp error
nb_NO: SimpleSAMLphp-feil

en: One or more of the services you are logged into <i>do not support logout</i>. To ensure that all your sessions are closed, you are encouraged to <i>close your webbrowser</i>.
nb_NO: En eller flere av tjenestene du er logget inn på <i>støtter ikke logout</i>. Lukk nettleseren, dersom du ønsker å logge ut fra disse tjenestene.

en: Organization's legal name
nb_NO: Foretaksnavn

en: Options missing from config file
nb_NO: Mangler element i konfigurasjonsfilen

en: The following optional fields was not found
nb_NO: Følgende valgbare felt ble ikke funnet

en: Authentication failed: your browser did not send any certificate
nb_NO: Autentisering feilet: nettleseren din sendte ikke noe klient-sertifikat

en: This endpoint is not enabled. Check the enable options in your configuration of SimpleSAMLphp.
nb_NO: Dette endepunktet er ikke aktivert. Sjekk aktiveringsopsjonene i ditt SimpleSAMLphp-oppsett.

en: You can <a href="%METAURL%">get the metadata xml on a dedicated URL</a>:
nb_NO: Du kan nå <a href="%METAURL%">metadata i XML-format på en dedikert URL</a>:

en: Street
nb_NO: Gate

en: There is some misconfiguration of your SimpleSAMLphp installation. If you are the administrator of this service, you should make sure your metadata configuration is correctly setup.
nb_NO: Det er en feil i oppsettet for din SimpleSAMLphp-installasjon. Hvis du er administrator for tjenesten, bør du kontrollere at metadata er satt opp riktig.

en: Incorrect username or password
nb_NO: Feil brukernavn og passord

en: Message
nb_NO: Melding

en: Contact information:
nb_NO: Kontaktinformasjon:

en: Unknown certificate
nb_NO: Ukjent sertifikat

en: Legal name
nb_NO: Folkeregistrert navn

en: Optional fields
nb_NO: Valgbart felt

en: The initiator of this request did not provide a RelayState parameter indicating where to go next.
nb_NO: Kilden til denne forespørselen har ikke angitt noen RelayState-parameter som angir hvor vi skal fortsette etterpå.

en: You have previously chosen to authenticate at
nb_NO: Du har tidligere valg å autentisere deg hos

en: You sent something to the login page, but for some reason the password was not sent. Try again please.
nb_NO: Du kontaktet loginsiden, men passordet ble ikke sendt med. Forsøk igjen.

en: Fax number
nb_NO: Faksnummer

en: Shibboleth demo
nb_NO: Shibboleth Demo

en: Error in this metadata entry
nb_NO: Feil i metadataoppføringen

en: Session size: %SIZE%
nb_NO: Sesjons størrelse: %SIZE%

en: Parse
nb_NO: Pars

en: Without your username and password you cannot authenticate yourself for access to the service. There may be someone that can help you. Consult the help desk at your organization!
nb_NO: Synd! - Uten riktig brukernavn og passord kan du ikke autentisere deg. Det kan være noen som kan hjelpe deg. Forsøk å kontakt brukerstøtte ved din vertsorganisasjon.

en: Choose your home organization
nb_NO: Velg vertsorganisasjon

en: Send e-mail to help desk
nb_NO: Send e-post til brukerstøtte

en: Metadata overview
nb_NO: Oversikt over metadata

en: Title
nb_NO: Tittel

en: Manager
nb_NO: Overordnet

en: You did not present a valid certificate.
nb_NO: Du presenterte ikke et gyldig sertifikat

en: Authentication source error
nb_NO: Autentiseringskildefeil

en: Affiliation at home organization
nb_NO: Gruppetilhørighet

en: Help desk homepage
nb_NO: Hjemmesiden til brukerstøtte

en: Configuration check
nb_NO: Sjekker konfigurasjonen

en: We did not accept the response sent from the Identity Provider.
nb_NO: Svaret mottatt fra innloggingstjenesten kan ikke aksepteres.

en: The given page was not found. The reason was: %REASON%  The URL was: %URL%
nb_NO: Den angitte siden finnes ikke. Grunnen er: %REASON%. URLen var: %URL%

en: Shib 1.3 Identity Provider (Remote)
nb_NO: Shib 1.3 Identitetsleverandør (ekstern)

en: Here is the metadata that SimpleSAMLphp has generated for you. You may send this metadata document to trusted partners to setup a trusted federation.
nb_NO: Her er metadata som SimpleSAMLphp har generert for deg. Du må utveksle metadata med de partene du stoler på for å sette opp en føderasjon.

en: [Preferred choice]
nb_NO: [Foretrukket valg]

en: Organizational homepage
nb_NO: Organisasjonens hjemmeside

en: You accessed the Assertion Consumer Service interface, but did not provide a SAML Authentication Response. Please note that this endpoint is not intended to be accessed directly.
nb_NO: Du brukte AssertionConsumerService-grensesnittet uten å angi en SAML AuthenticationResponse.

en: You are now accessing a pre-production system. This authentication setup is for testing and pre-production verification only. If someone sent you a link that pointed you here, and you are not <i>a tester</i> you probably got the wrong link, and should <b>not be here</b>.
nb_NO: Du har nå kommet til et test-oppsett. Dette oppsettet for autentisering er kun til bruk for testing og pre-produksjon verifikasjon. Hvis noen sendte deg en link som pekte hit, og du ikke er <i>en tester</i> så fikk du nok en feil link, og <b>skulle ikke vært her</b>.
