SimpleSAMLphp 1.15 - en to hr translation catalogue (220 entries)

en: [Preferred choice]
hr: [Primarni odabir]

en: Person's principal name at home organization
hr: Korisnička oznaka

en: Superfluous options in config file
hr: Suvišni parametri u konfiguracijskoj datoteci

en: Mobile
hr: Broj mobilnog telefona

en: Shib 1.3 Service Provider (Hosted)
hr: Shib 1.3 davatelj usluge (lokalni)

en: LDAP is the user database, and when you try to login, we need to contact an LDAP database. An error occurred when we tried it this time.
hr: Došlo je do greške prilikom spajanja na LDAP poslužitelj. Vaši podaci pohranjeni su u LDAP imeniku i autentifikacijski servis se mora moći spojiti na LDAP poslužitelj da bi provjerio ispravnost unesene korisničke oznake i zaporke.

en: Optionally enter your email address, for the administrators to be able contact you for further questions about your issue:
hr: Ako želite, unesite svoju elektroničku adresu kako bi vas administratori mogli kontaktirati u slučaju da su im potrebne dodatne informacije:

en: Display name
hr: Mrežno ime

en: Remember my choice
hr: Zapamti moj odabir

en: SAML 2.0 SP Metadata
hr: SAML 2.0 metapodaci o davatelju usluge

en: Notices
hr: Napomene

en: Home telephone
hr: Kućni telefonski broj

en: Hi, this is the status page of SimpleSAMLphp. Here you can see if your session is timed out, how long it lasts until it times out and all the attributes that are attached to your session.
hr: Ovo je stranica s prikazom aktualnog stanja Single Sign-On sjednice. Na ovoj stranici možete vidjeti je li vam istekla sjednica, koliko će još dugo vaša sjednica trajati te sve atribute koji su vezani uz vašu sjednicu.

en: Explain what you did when this error occurred...
hr: Opišite što ste radili kad se pojavila greška...

en: An unhandled exception was thrown.
hr: Pojavila se iznimka koja ne može do kraja biti obrađena.

en: Invalid certificate
hr: Certifikat nije valjan

en: Service Provider
hr: Davatelj usluge

en: Incorrect username or password.
hr: Neispravna korisnička oznaka ili zaporka.

en: There is an error in the request to this page. The reason was: %REASON%
hr: Dogodila se greška prilikom dohvaćanja ove stranice. Razlog: %REASON%

en: E-mail address:
hr: E-mail adresa:

en: Submit message
hr: Pošalji poruku

en: No RelayState
hr: Parametar RelayState nije zadan

en: Error creating request
hr: Greška prilikom kreiranja zahtjeva

en: Locality
hr: Mjesto (lokalitet)

en: Unhandled exception
hr: Neobrađena iznimka

en: The following required fields was not found
hr: Nisu pronađena sljedeća obavezna polja

en: Download the X509 certificates as PEM-encoded files.
hr: Preuzmite X509 certifikate u PEM formatu.

en: Unable to locate metadata for %ENTITYID%
hr: Metapodaci za %ENTITYID% nisu pronađeni

en: Organizational number
hr: Brojčani identifikator ustanove

en: Password not set
hr: Zaporka nije postavljena

en: Post office box
hr: Broj poštanskog pretinca

en: A service has requested you to authenticate yourself. Please enter your username and password in the form below.
hr: Aplikacija zahtjeva od vas da se autentificirate. Unesite vašu korisničku oznaku i zaporku u dolje navedena polja.

en: CAS Error
hr: CAS greška

en: The debug information below may be of interest to the administrator / help desk:
hr: Sljedeće informacije mogu biti zanimljive administratorima ili službi za podršku korisnicima:

en: Either no user with the given username could be found, or the password you gave was wrong. Please check the username and try again.
hr: Korisnik s navedenom korisničkom oznakom ne može biti pronađen ili je zaporka koju ste unijeli neispravna. Molimo provjerite korisničku oznaku i pokušajte ponovo.

en: Error
hr: Greška

en: Next
hr: Dalje

en: Distinguished name (DN) of the person's home organizational unit
hr: Jedinstveni naziv (DN) korisnikove organizacijske jedinice

en: State information lost
hr: Podaci o stanju su izgubljeni

en: The password in the configuration (auth.adminpassword) is not changed from the default value. Please edit the configuration file.
hr: Izvorna vrijednost administratorske zaporke (parametar auth.adminpassword) u konfiguraciji nije promjenjena. Molimo promjenite administratorsku zaporku u konfiguracijskoj datoteci.

en: Converted metadata
hr: Pretvoreni metapodaci

en: Mail
hr: Elektronička adresa

en: No, cancel
hr: Ne

en: You have chosen <b>%HOMEORG%</b> as your home organization. If this is wrong you may choose another one.
hr: Odabrali ste <b>%HOMEORG%</b> kao vašu matičnu ustanovu. Ako to nije točno možete odabrati drugu ustanovu.

en: Error processing request from Service Provider
hr: Greška prilikom obrade autentifikacijskog zahtjeva

en: Distinguished name (DN) of person's primary Organizational Unit
hr: Jedinstveni naziv (DN) korisnikove primarne organizacijske jedinice

en: To look at the details for an SAML entity, click on the SAML entity header.
hr: Da biste vidjeli detalje o SAML entitetu, kliknite na njegovo zaglavlje.

en: Enter your username and password
hr: Unesite korisničku oznaku i zaporku

en: Login at
hr: Prijavi se kroz

en: No
hr: Ne

en: Home postal address
hr: Kućna poštanska adresa

en: WS-Fed SP Demo Example
hr: Primjer WS-Fed davatelja usluge

en: SAML 2.0 Identity Provider (Remote)
hr: SAML 2.0 autentifikacijski servis (udaljeni)

en: Error processing the Logout Request
hr: Greška prilikom odjavljivanja

en: Do you want to logout from all the services above?
hr: Želite li se odjaviti iz svih gore navedenih servisa?

en: Select
hr: Odaberi

en: The authentication was aborted by the user
hr: Korisnik je prekinuo proces autentifikacie

en: Your attributes
hr: Vaši atributi

en: Given name
hr: Ime

en: Identity assurance profile
hr: Usklađenost sa standardima zaštite korisničkih podataka

en: SAML 2.0 SP Demo Example
hr: Primjer SAML 2.0 davatelja usluge

en: Logout information lost
hr: Informacija o odjavljivanju je izgubljena

en: Organization name
hr: Naziv matične ustanove

en: Authentication failed: the certificate your browser sent is unknown
hr: Neuspješna autentifikacija: digitalni certifikat kojeg je poslao vaš web preglednik je nepoznat

en: You are about to send a message. Hit the submit message button to continue.
hr: Kliknite na gumb "Pošalji poruku" da biste poslali poruku.

en: Home organization domain name
hr: Oznaka matične ustanove

en: Go back to the file list
hr: Vrati se natrag na popis datoteka

en: Error report sent
hr: Prijava greške poslana

en: Common name
hr: Ime i prezime

en: Please select the identity provider where you want to authenticate:
hr: Molimo odaberite servis preko kojeg se želite autentificirati:

en: Logout failed
hr: Odjava nije uspjela

en: Identity number assigned by public authorities
hr: Brojčani identifikator osobe

en: WS-Federation Identity Provider (Remote)
hr: WS-Federation autentifikacijski servis (udaljeni)

en: Error received from Identity Provider
hr: Autentifikacijski servis je prijavio grešku

en: LDAP Error
hr: LDAP greška

en: The information about the current logout operation has been lost. You should return to the service you were trying to log out from and try to log out again. This error can be caused by the logout information expiring. The logout information is stored for a limited amount of time - usually a number of hours. This is longer than any normal logout operation should take, so this error may indicate some other error with the configuration. If the problem persists, contact your service provider.
hr: Informacija o aktualnom zahtjevu za odjavljivanjem se izgubila. Preporučamo da se vratite u aplikaciju iz koje ste se htjeli odjaviti i pokušate se odjaviti ponovo. Ova greška može biti uzrokovana istekom valjanosti zahtjeva za odjavom. Zahtjev se pohranjuje određeno vrijeme - u pravilu nekoliko sati. Obzirom da je to dulje nego što bi bilo koja operacija odjavljivanja trebala trajati, greška koja se pojavila može upućivati na grešku u konfiguraciji. Ako se problem nastavi, kontaktirajte administratora aplikacije.

en: Some error occurred
hr: Pojavila se greška

en: Organization
hr: Ustanova

en: No certificate
hr: Nema digitalnog certifikata

en: Choose home organization
hr: Odaberite matičnu ustanovu

en: Persistent pseudonymous ID
hr: Trajni anonimni identifikator

en: No SAML response provided
hr: Nije dostavljen nikakav SAML odgovor

en: No errors found.
hr: Nije pronađena niti jedna greška.

en: SAML 2.0 Service Provider (Hosted)
hr: SAML 2.0 davatelj usluge (lokalni)

en: The given page was not found. The URL was: %URL%
hr: Tražena stranica nije pronađena. Adresa stranice je: %URL%

en: Configuration error
hr: Greška u konfiguraciji

en: Required fields
hr: Obavezna polja

en: An error occurred when trying to create the SAML request.
hr: Pojavila se greška prilikom kreiranja SAML zahtjeva.

en: This error probably is due to some unexpected behaviour or to misconfiguration of SimpleSAMLphp. Contact the administrator of this login service, and send them the error message above.
hr: Ova greška se vjerojatno javila zbog neočekivanog ponašanja ili neispravne konfiguracije programskog alata SimpleSAMLphp. Kontaktirajte administratore ovog servisa i pošaljite im gore navedenu poruku o greški.

en: Your session is valid for %remaining% seconds from now.
hr: Vaša sjednica bit će valjana još %remaining% sekundi.

en: Domain component (DC)
hr: Domenska komponenta (DC)

en: Shib 1.3 Service Provider (Remote)
hr: Shib 1.3 davatelj usluge (udaljeni)

en: Password
hr: Zaporka

en: Nickname
hr: Nadimak

en: Send error report
hr: Pošalji prijavu greške

en: Authentication failed: the certificate your browser sent is invalid or cannot be read
hr: Neuspješna autentifikacija: digitalni certifikat koji je poslao vaš web preglednik nije ispravan ili se ne može pročitati

en: The error report has been sent to the administrators.
hr: Prijava greške poslana je administratorima.

en: Date of birth
hr: Datum rođenja

en: Private information elements
hr: Postavke privatnosti

en: You are also logged in on these services:
hr: Također ste prijavljeni u sljedećim servisima:

en: SimpleSAMLphp Diagnostics
hr: SimpleSAMLphp dijagnostika

en: Debug information
hr: Informacije o greški

en: No, only %SP%
hr: Ne, samo iz %SP%

en: Username
hr: Korisnička oznaka

en: Go back to SimpleSAMLphp installation page
hr: Natrag na početnu stranicu SimpleSAMLphp instalacije

en: You have successfully logged out from all services listed above.
hr: Uspješno ste se odjavili iz svih gore navedenih servisa.

en: You are now successfully logged out from %SP%.
hr: Uspješno ste odjavljeni iz %SP%.

en: Affiliation
hr: Povezanost s ustanovom

en: You have been logged out.
hr: Uspješno ste se odjavili.

en: Return to service
hr: Povratak u aplikaciju

en: Logout
hr: Odjava

en: State information lost, and no way to restart the request
hr: Podaci o stanju su izgubljeni i zahtjev se ne može reproducirati

en: Error processing response from Identity Provider
hr: Greška prilikom obrade odgovora pristiglog od autentifikacijskog servisa

en: WS-Federation Service Provider (Hosted)
hr: WS-Federation davatelj usluge (lokalni)

en: Preferred language
hr: Primarni jezik

en: Surname
hr: Prezime

en: No access
hr: Pristup nije dozvoljen

en: The following fields was not recognized
hr: Sljedeća polja nisu prepoznata

en: Authentication error in source %AUTHSOURCE%. The reason was: %REASON%
hr: Došlo je do greške u autentifikacijskom modulu %AUTHSOURCE%. Razlog: %REASON%

en: Bad request received
hr: Dobiveni zahtjev nije ispravan

en: User ID
hr: Identifikator korisnika u ustanovi

en: JPEG Photo
hr: Slika u JPEG formatu

en: Postal address
hr: Poštanska adresa

en: An error occurred when trying to process the Logout Request.
hr: Došlo je do greške prilikom obrade zahtjeva za odjavljivanjem.

en: Sending message
hr: Šaljem poruku

en: In SAML 2.0 Metadata XML format:
hr: Metapodaci u SAML 2.0 XML formatu:

en: Logging out of the following services:
hr: Odjavljujete se iz sljedećih servisa:

en: When this identity provider tried to create an authentication response, an error occurred.
hr: Došlo je do greške prilikom kreiranja odgovora na autentifikacijski zahtjev.

en: Could not create authentication response
hr: Ne mogu kreirati autentifikacijski odgovor

en: Labeled URI
hr: URI adresa

en: SimpleSAMLphp appears to be misconfigured.
hr: Čini se da je SimpleSAMLphp pogrešno iskonfiguriran.

en: Shib 1.3 Identity Provider (Hosted)
hr: Shib 1.3 autentifikacijski servis (lokalni)

en: Metadata
hr: Metapodaci

en: Login
hr: Prijavi se

en: This Identity Provider received an Authentication Request from a Service Provider, but an error occurred when trying to process the request.
hr: Autentifikacijski servis je dobio zahtjev od davatelja usluge, ali se pojavila greška prilikom obrade zahtjeva.

en: Yes, all services
hr: Da, iz svih servisa

en: Logged out
hr: Odjavljeni ste

en: Postal code
hr: Broj pošte

en: Logging out...
hr: Odjava u tijeku...

en: Metadata not found
hr: Metapodaci nisu pronađeni

en: SAML 2.0 Identity Provider (Hosted)
hr: SAML 2.0 autentifikacijski servis (lokalni)

en: Primary affiliation
hr: Temeljna povezanost s ustanovom

en: If you report this error, please also report this tracking number which makes it possible to locate your session in the logs available to the system administrator:
hr: Molimo da prilikom prijavljivanja greške pošaljete i ovaj identifikator koji će administratorima omogućiti pronalaženje dodatnih informacija u dnevničkim zapisima:

en: XML metadata
hr: Metapodaci u XML formatu

en: The parameters sent to the discovery service were not according to specifications.
hr: Parametri poslani lokacijskom servisu nisu u ispravnom formatu.

en: Telephone number
hr: Broj telefona

en: Unable to log out of one or more services. To ensure that all your sessions are closed, you are encouraged to <i>close your webbrowser</i>.
hr: Odjavljivanje iz jednog ili više servisa nije uspjelo. Da biste bili sigurni da su sve vaše sjednice završene, preporučamo da <i>zatvorite web preglednik</i>.

en: Bad request to discovery service
hr: Lokacijskom servisu poslan je neispravan upit

en: Select your identity provider
hr: Odaberite autentifikacijski servis

en: Entitlement regarding the service
hr: Pripadnost grupi

en: Shib 1.3 SP Metadata
hr: Shib 1.3 metapodaci o davatelju usluge

en: As you are in debug mode, you get to see the content of the message you are sending:
hr: Obzirom da ste u modu za otkrivanje grešaka, imate mogućnost vidjeti sadržaj poruke koju šaljete:

en: Certificates
hr: Certifikati

en: Remember
hr: Zapamti moj odabir

en: Distinguished name (DN) of person's home organization
hr: Jedinstveni naziv (DN) korisnikove matične ustanove

en: You are about to send a message. Hit the submit message link to continue.
hr: Kliknite na poveznicu "Pošalji poruku" da biste poslali poruku.

en: Organizational unit
hr: Organizacijska jedinica

en: Authentication aborted
hr: Proces autentifikacije je prekinut

en: Local identity number
hr: Lokalni brojčani identifikator osobe u ustanovi (LOCAL_NO)

en: Report errors
hr: Prijavi grešku

en: Page not found
hr: Stranica nije pronađena

en: Shib 1.3 IdP Metadata
hr: Shib 1.3 metapodaci o autentifikacijskom servisu

en: Change your home organization
hr: Promjenite odabir vaše matične ustanove

en: User's password hash
hr: Kriptirana zaporka

en: In SimpleSAMLphp flat file format - use this if you are using a SimpleSAMLphp entity on the other side:
hr: U SimpleSAMLphp formatu - koristite ovu opciju ako se na drugoj strani također nalazi SimpleSAMLphp entitet:

en: Yes, continue
hr: Da, nastavi

en: Completed
hr: Završeno

en: The Identity Provider responded with an error. (The status code in the SAML Response was not success)
hr: Autentifikacijski servis je poslao odgovor koji sadrži informaciju o pojavi greške. (Šifra statusa dostavljena u SAML odgovoru ne odgovara šifri uspješno obrađenog zahtjeva)

en: Error loading metadata
hr: Greška prilikom učitavanja metapodataka

en: Select configuration file to check:
hr: Odaberite konfiguracijsku datoteku koju želite provjeriti:

en: On hold
hr: Na čekanju

en: Error when communicating with the CAS server.
hr: Greška u komunikaciji sa CAS poslužiteljem.

en: No SAML message provided
hr: Nije dostavljena nikakva SAML poruka

en: Help! I don't remember my password.
hr: Upomoć! Zaboravio/la sam svoju zaporku.

en: You can turn off debug mode in the global SimpleSAMLphp configuration file <tt>config/config.php</tt>.
hr: Mod za otkrivanje grešaka možete isključiti u glavnoj SimpleSAMLphp konfiguracijskoj datoteci <tt>config/config.php</tt>.

en: How to get help
hr: Kome se obratiti za pomoć

en: You accessed the SingleLogoutService interface, but did not provide a SAML LogoutRequest or LogoutResponse. Please note that this endpoint is not intended to be accessed directly.
hr: Pristupili ste sučelju za odjavljivanje iz sustava jedinstvene autentifikacije, ali niste dostavili SAML LogoutRequest ili LogoutResponse poruku.

en: SimpleSAMLphp error
hr: SimpleSAMLphp greška

en: One or more of the services you are logged into <i>do not support logout</i>. To ensure that all your sessions are closed, you are encouraged to <i>close your webbrowser</i>.
hr: Jedan ili više servisa na koje ste prijavljeni <i>ne podržava odjavljivanje</i>. Da biste bili sigurni da su sve vaše sjednice završene, preporučamo da <i>zatvorite web preglednik</i>.

en: Organization's legal name
hr: Službeni naziv ustanove

en: Options missing from config file
hr: Parametri koji nedostaju u konfiguracijskoj datoteci

en: The following optional fields was not found
hr: Nisu pronađena sljedeća opcionalna polja

en: Authentication failed: your browser did not send any certificate
hr: Neuspješna autentifikacija: vaš web preglednik nije poslao digitalni certifikat

en: This endpoint is not enabled. Check the enable options in your configuration of SimpleSAMLphp.
hr: Ova odredišna adresa nije omogućena. Provjerite dozvole u konfiguraciji vaše instalacije programskog alata SimpleSAMLphp.

en: You can <a href="%METAURL%">get the metadata xml on a dedicated URL</a>:
hr: Metapodaci su dostupni na <a href="%METAURL%">ovoj adresi</a>:

en: Street
hr: Ulica

en: There is some misconfiguration of your SimpleSAMLphp installation. If you are the administrator of this service, you should make sure your metadata configuration is correctly setup.
hr: Programski alat SimpleSAMLphp je pogrešno iskonfiguriran. Ako ste administrator ovog servisa, provjerite jesu li svi metapodaci u konfiguraciji ispravni.

en: Incorrect username or password
hr: Neispravna korisnička oznaka ili zaporka

en: Message
hr: Poruka

en: Contact information:
hr: Kontakt podaci:

en: Unknown certificate
hr: Nepoznat digitalni certifikat

en: Legal name
hr: Službeni naziv

en: Optional fields
hr: Opcionalna polja

en: The initiator of this request did not provide a RelayState parameter indicating where to go next.
hr: Aplikacija koja je inicirala ovaj zahtjev nije poslala RelayState parametar koji sadrži adresu na koju treba preusmjeriti korisnikov web preglednik nakon uspješne autentifikacije.

en: You have previously chosen to authenticate at
hr: Prethodno ste odabrali autentifikaciju kroz

en: You sent something to the login page, but for some reason the password was not sent. Try again please.
hr: Iz nekog razloga autentifikacijskom servisu nije proslijeđena vaša zaporka. Molimo pokušajte ponovo.

en: Fax number
hr: Broj telefaksa

en: Shibboleth demo
hr: Shibboleth primjer

en: Error in this metadata entry
hr: Ovaj zapis metapodataka sadrži grešku

en: Session size: %SIZE%
hr: Veličina sjednice: %SIZE%

en: Parse
hr: Analiziraj

en: Without your username and password you cannot authenticate yourself for access to the service. There may be someone that can help you. Consult the help desk at your organization!
hr: Šteta! - Bez ispravne korisničke oznake i zaporke ne možete pristupiti aplikaciji. Da biste saznali vašu zaporku kontaktirajte administratora elektroničkog (LDAP) imenika vaše ustanove.

en: Choose your home organization
hr: Odaberite vašu matičnu ustanovu

en: Send e-mail to help desk
hr: Pošaljite e-mail službi za podršku korisnicima

en: Metadata overview
hr: Pregled metapodataka

en: Title
hr: Naziv

en: Manager
hr: Voditelj

en: You did not present a valid certificate.
hr: Niste predočili valjani certifikat.

en: Authentication source error
hr: Greška u autentifikacijskom modulu

en: Affiliation at home organization
hr: Povezanost s matičnom ustanovom

en: Help desk homepage
hr: Stranice službe za podršku korisnicima

en: Configuration check
hr: Provjera konfiguracije

en: We did not accept the response sent from the Identity Provider.
hr: Nije prihvaćen odgovor koji je poslao autentifikacijski servis.

en: The given page was not found. The reason was: %REASON%  The URL was: %URL%
hr: Tražena stranica nije pronađena. Razlog: %REASON% Adresa stranice je: %URL%

en: Shib 1.3 Identity Provider (Remote)
hr: Shib 1.3 autentifikacijski servis (udaljeni)

en: Here is the metadata that SimpleSAMLphp has generated for you. You may send this metadata document to trusted partners to setup a trusted federation.
hr: Ovo su metapodaci koje je SimpleSAMLphp izgenerirao za vas. Te metapodatke možete poslati davateljima usluga ili elektroničkih identiteta u koje imate povjerenja i s kojima želite uspostaviti federaciju.

en: [Preferred choice]
hr: [Primarni odabir]

en: Organizational homepage
hr: Web stranice ustanove

en: You accessed the Assertion Consumer Service interface, but did not provide a SAML Authentication Response. Please note that this endpoint is not intended to be accessed directly.
hr: Pristupili ste sučelju za obradu SAML potvrda, ali niste dostavili SAML autentifikacijski odgovor.

en: You are now accessing a pre-production system. This authentication setup is for testing and pre-production verification only. If someone sent you a link that pointed you here, and you are not <i>a tester</i> you probably got the wrong link, and should <b>not be here</b>.
hr: Pristupate sustavu koji se nalazi u pretprodukcijskoj fazi. Ove autentifikacijske postavke služe za testiranje i provjeru ispravnosti rada pretprodukcijskog sustava. Ako vam je netko poslao adresu koja pokazuje na ovu stranicu, a vi niste <i>osoba zadužena za testiranje</i>, vjerojatno ste <b>na ovu stranicu došli greškom</b>.
