SimpleSAMLphp 1.15 - en to el translation catalogue (234 entries)

en: [Preferred choice]
el: [Αποθηκευμένη προεπιλογή]

en: Person's principal name at home organization
el: Αναγνωριστικό χρήστη στον οικείο οργανισμό

en: Superfluous options in config file
el: Περιττές επιλογές στο αρχείο ρυθμίσεων

en: Mobile
el: Κινητό τηλέφωνο

en: Shib 1.3 Service Provider (Hosted)
el: Πάροχος Υπηρεσιών Shib 1.3 (Φιλοξενούμενος)

en: LDAP is the user database, and when you try to login, we need to contact an LDAP database. An error occurred when we tried it this time.
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την επικοινωνία με την υπηρεσία καταλόγου χρηστών (LDAP).

en: Optionally enter your email address, for the administrators to be able contact you for further questions about your issue:
el: Προαιρετικά, εισάγετε τη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου σας ώστε να είμαστε σε θέση να έρθουμε σε επαφή μαζί σας για περαιτέρω ερωτήσεις σχετικά με το θέμα σας:

en: Display name
el: Εμφανιζόμενο όνομα

en: Remember my choice
el: Να θυμάσαι την επιλογή μού

en: Format
el: Μορφή (format)

en: SAML 2.0 SP Metadata
el: Μεταδεδομένα Παρόχου Υπηρεσιών SAML 2.0

en: ADFS IdP Metadata
el: Μεταδεδομένα Παρόχου Ταυτότητας ADFS

en: Notices
el: Ειδοποιήσεις

en: Home telephone
el: Τηλέφωνο οικίας

en: Hi, this is the status page of SimpleSAMLphp. Here you can see if your session is timed out, how long it lasts until it times out and all the attributes that are attached to your session.
el: Χαίρετε, αυτή είναι η σελίδα κατάστασης του SimpleSAMLphp. Εδώ μπορείτε να δείτε αν η συνεδρία σας (session) έχει λήξει, το χρονικό διάστημα που διαρκεί έως ότου λήξει, καθώς και όλες τις πληροφορίες που συνδέονται με τη συνεδρία σας.

en: Explain what you did when this error occurred...
el: Περιγράψτε τις ενέργειές σας όταν συνέβη το σφάλμα...

en: An unhandled exception was thrown.
el: Παρουσιάστηκε ανεπίλυτη εξαίρεση

en: Invalid certificate
el: Μη έγκυρο πιστοποιητικό

en: Service Provider
el: Πάροχος υπηρεσίας

en: Incorrect username or password.
el: Το όνομα χρήστη ή ο κωδικός πρόσβασης είναι λάθος.

en: There is an error in the request to this page. The reason was: %REASON%
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την επεξεργασία του αιτήματος: %REASON%

en: E-mail address:
el: Email:

en: Submit message
el: Υποβολή μηνύματος

en: No RelayState
el: Σφάλμα παραμέτρου 'RelayState'

en: Error creating request
el: Σφάλμα κατά τη δημιουργία αιτήματος

en: Locality
el: Τοποθεσία

en: Unhandled exception
el: Ανεπίλυτη εξαίρεση

en: The following required fields was not found
el: Τα παρακάτω υποχρεωτικά πεδία δε βρέθηκαν

en: Download the X509 certificates as PEM-encoded files.
el: Λήψη πιστοποιητικών X.509 σε κωδικοποίηση PEM.

en: Unable to locate metadata for %ENTITYID%
el: Δεν ήταν δυνατό να βρεθούν μεταδεδομένα για την οντότητα %ENTITYID%

en: Organizational number
el: Αριθμός οικείου οργανισμού

en: Password not set
el: Σφάλμα κωδικού πρόσβασης

en: Post office box
el: Ταχυδρομική θυρίδα

en: A service has requested you to authenticate yourself. Please enter your username and password in the form below.
el: Μια υπηρεσία έχει ζητήσει την ταυτοποίησή σας. Παρακαλώ εισάγετε το όνομα χρήστη και τον κωδικό πρόσβασής σας στην παρακάτω φόρμα.

en: CAS Error
el: Σφάλμα CAS

en: The debug information below may be of interest to the administrator / help desk:
el: Οι παρακάτω πληροφορίες μπορεί να διευκολύνουν τη διαδικασία εντοπισμού και επίλυσης σφαλμάτων.

en: Either no user with the given username could be found, or the password you gave was wrong. Please check the username and try again.
el: Ο συνδυασμός ονόματος χρήστη και κωδικού πρόσβασης δεν είναι σωστός. Παρακαλώ ελέγξτε την ορθότητα των στοιχείων σας και προσπαθήστε ξανά.

en: Error
el: Σφάλμα

en: Next
el: Επόμενο

en: Distinguished name (DN) of the person's home organizational unit
el: Διακεκριμένο όνομα (DN) οικείας οργανωτικής μονάδας

en: State information lost
el: Δεν βρέθηκαν πληροφορίες σχετικά με την κατάσταση του αιτήματος

en: The password in the configuration (auth.adminpassword) is not changed from the default value. Please edit the configuration file.
el: Χρησιμοποιείται η προκαθορισμένη τιμή του κωδικού πρόσβασης. Παρακαλούμε επεξεργαστείτε το αρχείο ρυθμίσεων.

en: Converted metadata
el: Μετατραπέντα μεταδεδομένα

en: Mail
el: Email

en: No, cancel
el: Όχι

en: You have chosen <b>%HOMEORG%</b> as your home organization. If this is wrong you may choose another one.
el: Επιλεγμένος οικείος φορέας: <b>%HOMEORG%</b>.

en: Error processing request from Service Provider
el: Εσφαλμένο αίτημα από τον πάροχο υπηρεσιών

en: Distinguished name (DN) of person's primary Organizational Unit
el: Διακεκριμένο όνομα (DN) κύριας οργανωτικής μονάδας

en: To look at the details for an SAML entity, click on the SAML entity header.
el: Για να δείτε τις λεπτομέρειες για μια οντότητα SAML, κάντε κλικ στην επικεφαλίδα της οντότητας.

en: Enter your username and password
el: Εισάγετε όνομα χρήστη και κωδικό πρόσβασης

en: Login at
el: Είσοδος @

en: No
el: Όχι

en: Home postal address
el: Ταχυδρομική διεύθυνση οικίας

en: WS-Fed SP Demo Example
el: Δοκιμαστικός Παροχέας Υπηρεσιών WS-Fed

en: SAML 2.0 Identity Provider (Remote)
el: Πάροχος Ταυτότητας SAML 2.0 (Απομακρυσμένος)

en: Error processing the Logout Request
el: Σφάλμα κατά τη διαδικασία αποσύνδεσης

en: Do you want to logout from all the services above?
el: Επιθυμείτε να αποσυνδεθείτε από όλες τις παραπάνω υπηρεσίες;

en: Select
el: Επιλογή

en: The authentication was aborted by the user
el: Η ταυτοποίηση ματαιώθηκε από τον χρήστη.

en: Your attributes
el: Πληροφορίες

en: Given name
el: Όνομα

en: Identity assurance profile
el: Επίπεδο αξιοπιστίας ταυτοποίησης

en: SAML 2.0 SP Demo Example
el: Δοκιμαστικός Παροχέας Υπηρεσιών SAML 2.0

en: Logout information lost
el: Σφάλμα αποσύνδεσης

en: Organization name
el: Όνομα οργανισμού

en: Authentication failed: the certificate your browser sent is unknown
el: Η ταυτοποίηση απέτυχε: Το πιστοποιητικό που έστειλε το πρόγραμμα περιήγησης ιστού που χρησιμοποιείτε δεν ήταν δυνατό να αναγνωριστεί.

en: You are about to send a message. Hit the submit message button to continue.
el: Πρόκειται να στείλετε ένα μήνυμα. Επιλέξτε «Υποβολή μηνύματος» για να συνεχίσετε.

en: Home organization domain name
el: Όνομα περιοχής (domain) οικείου οργανισμού

en: Go back to the file list
el: Επιστροφή στον κατάλογο αρχείων

en: SAML Subject
el: Υποκείμενο (subject) SAML

en: Error report sent
el: Η αναφορά σφάλματος στάλθηκε

en: Common name
el: Κοινό όνομα (CN)

en: Please select the identity provider where you want to authenticate:
el: Επιλέξτε οικείο φορέα που μπορεί να πιστοποιήσει την ταυτότητά σας

en: Logout failed
el: Η αποσύνδεση απέτυχε

en: Identity number assigned by public authorities
el: Αριθμός ταυτότητας από δημόσια αρχή

en: WS-Federation Identity Provider (Remote)
el: Πάροχος Ταυτότητας WS-Federation (Απομακρυσμένος)

en: Error received from Identity Provider
el: Λήψη κωδικού σφάλματος από τον πάροχο ταυτότητας

en: LDAP Error
el: Σφάλμα LDAP

en: The information about the current logout operation has been lost. You should return to the service you were trying to log out from and try to log out again. This error can be caused by the logout information expiring. The logout information is stored for a limited amount of time - usually a number of hours. This is longer than any normal logout operation should take, so this error may indicate some other error with the configuration. If the problem persists, contact your service provider.
el: Οι πληροφορίες σχετικά με την αποσύνδεση έχουν χαθεί. Θα πρέπει να επιστρέψετε στην υπηρεσία από την οποία προσπαθείτε να αποσυνδεθείτε και να προσπαθήσετε εκ νέου. Αυτό το σφάλμα μπορεί να παρουσιαστεί αν η ισχύς των πληροφοριών σχετικά με την αποσύνδεση έχει λήξει. Οι πληροφορίες αυτές αποθηκεύεται για περιορισμένο χρονικό διάστημα - συνήθως μερικών ωρών. Αυτό συνήθως επαρκεί για μια κανονική λειτουργία αποσύνδεσης, συνεπώς στην προκειμένη περίπτωση το σφάλμα μπορεί να υποδεικνύει κάποιο άλλο θέμα με τις ρυθμίσεις. Εάν το πρόβλημα παραμένει, επικοινωνήστε με τον πάροχο υπηρεσιών.

en: Some error occurred
el: Συνέβη σφάλμα

en: Organization
el: Οργανισμός

en: No certificate
el: Δεν υπάρχει πιστοποιητικό

en: Choose home organization
el: Επιλογή οικείου φορέα

en: Cannot retrieve session data
el: Δεν είναι δυνατή η ανάκτηση δεδομένων συνεδρίας

en: Persistent pseudonymous ID
el: Αδιαφανές αναγνωριστικό χρήστη μακράς διάρκειας

en: No SAML response provided
el: Σφάλμα κατά την πρόσβαση στη διεπαφή AssertionConsumerService

en: No errors found.
el: Δεν εντοπίστηκαν λάθη.

en: SAML 2.0 Service Provider (Hosted)
el: Πάροχος Υπηρεσιών SAML 2.0 (Φιλοξενούμενος)

en: The given page was not found. The URL was: %URL%
el: Η σελίδα που ζητήσατε στη διεύθυνση %URL% δεν βρέθηκε.

en: Configuration error
el: Σφάλμα ρυθμίσεων

en: Required fields
el: Υποχρεωτικά πεδία

en: An error occurred when trying to create the SAML request.
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά τη δημιουργία του αιτήματος SAML.

en: This error probably is due to some unexpected behaviour or to misconfiguration of SimpleSAMLphp. Contact the administrator of this login service, and send them the error message above.
el: Αυτό το σφάλμα πιθανότατα οφείλεται σε κάποια απροσδόκητη συμπεριφορά ή εσφαλμένη ρύθμιση του SimpleSAMLphp. Επικοινωνήστε με τον διαχειριστή αυτής της υπηρεσίας συμπεριλαμβάνοντας το παραπάνω μήνυμα σφάλματος.

en: Your session is valid for %remaining% seconds from now.
el: Απομένουν %remaining% δευτερόλεπτα μέχρι τη λήξη της συνεδρίας σας.

en: Domain component (DC)
el: Συστατικό Τομέα (DC)

en: Shib 1.3 Service Provider (Remote)
el: Πάροχος Υπηρεσιών Shib 1.3 (Απομακρυσμένος)

en: Password
el: Κωδικός

en: ORCID researcher identifiers
el: Αναγνωριστικά ερευνητή ORCID

en: Nickname
el: Ψευδώνυμο χρήστη

en: Send error report
el: Αποστολή αναφοράς

en: Authentication failed: the certificate your browser sent is invalid or cannot be read
el: Η ταυτοποίηση απέτυχε: Το πιστοποιητικό που έστειλε το πρόγραμμα περιήγησης ιστού που χρησιμοποιείτε δεν είναι έγκυρο ή δεν ήταν δυνατή η ανάγνωσή του.

en: The error report has been sent to the administrators.
el: Η αποστολή της αναφοράς σφάλματος στους διαχειριστές ολοκληρώθηκε.

en: Date of birth
el: Ημερομηνία γέννησης

en: Private information elements
el: Απόρρητα προσωπικά στοιχεία

en: Person's non-reassignable, persistent pseudonymous ID at home organization
el: Μόνιμο, αδιαφανές αναγνωριστικό χρήστη στον οικείο οργανισμό

en: You are also logged in on these services:
el: Είστε επίσης συνδεδεμένος σε αυτές τις υπηρεσίες:

en: SimpleSAMLphp Diagnostics
el: Διαγνωστικά SimpleSAMLphp

en: Debug information
el: Πληροφορίες εντοπισμού σφαλμάτων

en: No, only %SP%
el: Όχι, μόνο από την υπηρεσία %SP%

en: Username
el: Όνομα Χρήστη

en: Go back to SimpleSAMLphp installation page
el: Επιστροφή στην αρχική σελίδα

en: You have successfully logged out from all services listed above.
el: Έχετε αποσυνδεθεί με επιτυχία από όλες τις υπηρεσίες που αναφέρονται παραπάνω.

en: You are now successfully logged out from %SP%.
el: Έχετε αποσυνδεθεί με επιτυχία από την υπηρεσία %SP%.

en: Affiliation
el: Ιδιότητα/ες

en: You have been logged out.
el: Έχετε αποσυνδεθεί.

en: Return to service
el: Επιστροφή στην υπηρεσία

en: Logout
el: Αποσύνδεση

en: State information lost, and no way to restart the request
el: Δεν ήταν δυνατό να εξυπηρετηθεί το αίτημά σας καθώς δεν βρέθηκαν πληροφορίες σχετικά με την κατάστασή του

en: Error processing response from Identity Provider
el: Εσφαλμένη απόκριση από τον πάροχο ταυτότητας

en: WS-Federation Service Provider (Hosted)
el: Πάροχος Υπηρεσιών WS-Federation (Φιλοξενούμενος)

en: Remember my username
el: Να θυμάσαι το όνομα χρήστη

en: Preferred language
el: Προτιμώμενη γλώσσα

en: Surname
el: Επώνυμο

en: No access
el: Σφάλμα κατά την πρόσβαση

en: The following fields was not recognized
el: Τα παρακάτω πεδία δεν αναγνωρίστηκαν

en: Authentication error in source %AUTHSOURCE%. The reason was: %REASON%
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την επικοινωνία με την πηγή ταυτοποίησης %AUTHSOURCE%: %REASON%

en: Bad request received
el: Εσφαλμένο αίτημα

en: User ID
el: Αναγνωριστικό χρήστη

en: JPEG Photo
el: Φωτογραφία σε μορφή JPEG

en: Postal address
el: Ταχυδρομική διεύθυνση

en: Your session data cannot be retrieved right now due to technical difficulties. Please try again in a few minutes.
el: Δεν είναι δυνατή η ανάκτηση δεδομένων συνεδρίας λόγω τεχνικών δυσκολιών. Παρακαλούμε δοκιμάστε ξανά αργότερα

en: An error occurred when trying to process the Logout Request.
el: Παρουσιαστήκε σφάλμα κατά την επεξεργασία του αιτήματος αποσύνδεσης.

en: ADFS SP Metadata
el: Μεταδεδομένα Παρόχου Υπηρεσιών ADFS

en: Sending message
el: Αποστολή αρχείου

en: In SAML 2.0 Metadata XML format:
el: Μεταδεδομένα σε μορφή xml SAML 2.0:

en: Logging out of the following services:
el: Γίνεται αποσύνδεση από τις ακόλουθες υπηρεσίες:

en: When this identity provider tried to create an authentication response, an error occurred.
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά τη δημιουργία απόκρισης από τον πάροχο ταυτότητας.

en: Could not create authentication response
el: Δεν ήταν δυνατή η δημιουργία απόκρισης στο αίτημα ταυτοποίησης

en: Labeled URI
el: Επισημασμένα URI

en: SimpleSAMLphp appears to be misconfigured.
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα ρυθμίσεων του SimpleSAMLphp. Επικοινωνήστε με τον διαχειριστή της υπηρεσίας.

en: Shib 1.3 Identity Provider (Hosted)
el: Πάροχος Ταυτότητας Shib 1.3 (Φιλοξενούμενος)

en: Metadata
el: Μεταδεδομένα

en: Login
el: Είσοδος

en: This Identity Provider received an Authentication Request from a Service Provider, but an error occurred when trying to process the request.
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την επεξεργασία του αιτήματος ταυτοποίησης που έλαβε ο πάροχος ταυτότητας από τον πάροχο υπηρεσιών.

en: Yes, all services
el: Ναι, όλες τις υπηρεσίες

en: Logged out
el: Αποσυνδεδεμένος/η

en: Postal code
el: Ταχυδρομικός κωδικός

en: Logging out...
el: Γίνεται αποσύνδεση...

en: not set
el: δεν έχει οριστεί

en: Metadata not found
el: Δεν βρέθηκαν μεταδεδομένα

en: SAML 2.0 Identity Provider (Hosted)
el: Πάροχος Ταυτότητας SAML 2.0 (Φιλοξενούμενος)

en: Primary affiliation
el: Κύρια ιδιότητα

en: If you report this error, please also report this tracking number which makes it possible to locate your session in the logs available to the system administrator:
el: Αν αναφέρετε αυτό το σφάλμα, παρακαλούμε να συμπεριλάβετε στην αναφορά σας αυτόν τον αριθμό προκειμένου να διευκολύνετε τη διαδικασία εντοπισμού και επίλυσης του προβλήματος:

en: XML metadata
el: Αναλυτής μεταδεδομένων XML

en: The parameters sent to the discovery service were not according to specifications.
el: Οι παράμετροι που στάλθηκαν στην υπηρεσία ανεύρεσης παρόχου ταυτότητας ήταν εσφαλμένες.

en: Telephone number
el: Τηλέφωνο

en: Unable to log out of one or more services. To ensure that all your sessions are closed, you are encouraged to <i>close your webbrowser</i>.
el: Δεν ήταν δυνατή η αποσύνδεση από μία ή περισσότερες υπηρεσίες. Για το κλείσιμο όλων των συνεδριών σας (sessions), σας συνιστούμε να <i>κλείσετε</i> το πρόγραμμα πλοήγησης (web browser).

en: Bad request to discovery service
el: Εσφαλμένο αίτημα προς την υπηρεσία ανεύρεσης παρόχου ταυτότητας

en: Select your identity provider
el: Επιλογή οικείου φορέα

en: Group membership
el: Συμμετοχή σε ομάδες

en: Entitlement regarding the service
el: Δικαιώματα πρόσβασης στην υπηρεσία

en: Shib 1.3 SP Metadata
el: Μεταδεδομένα Παρόχου Υπηρεσιών Shib 1.3

en: As you are in debug mode, you get to see the content of the message you are sending:
el: Επειδή είστε σε κατάσταση εντοπισμού σφαλμάτων (debug), μπορείτε να δείτε το περιεχόμενο του μηνύματος που στέλνετε:

en: Certificates
el: Πιστοποιητικά

en: Remember
el: Να θυμάσαι την επιλογή μου

en: Distinguished name (DN) of person's home organization
el: Διακεκριμένο όνομα (DN) οικείου οργανισμού

en: You are about to send a message. Hit the submit message link to continue.
el: Πρόκειται να στείλετε ένα μήνυμα. Επιλέξτε «Υποβολή μηνύματος» για να συνεχίσετε.

en: Organizational unit
el: Οργανωτική μονάδα

en: Authentication aborted
el: Η ταυτοποίηση ματαιώθηκε

en: Local identity number
el: Αριθμός ταυτότητας

en: Report errors
el: Αναφορά σφάλματος

en: Page not found
el: Η σελίδα δεν βρέθηκε

en: Shib 1.3 IdP Metadata
el: Μεταδεδομένα Παρόχου Ταυτότητας Shib 1.3

en: Change your home organization
el: Αλλαγή οικείου φορέα

en: User's password hash
el: Κρυπτογραφημένος κωδικός

en: In SimpleSAMLphp flat file format - use this if you are using a SimpleSAMLphp entity on the other side:
el: Σε μορφή απλού αρχείου SimpleSAMLphp - μπορείτε να στείλετε τα μεταδεδομένα σε αυτή τη μορφή αν υπάρχει οντότητα SimpleSAMLphp στην άλλη πλευρά:

en: Yes, continue
el: Αποδοχή

en: Completed
el: Ολοκληρώθηκε

en: The Identity Provider responded with an error. (The status code in the SAML Response was not success)
el: Ο κωδικός κατάστασης που περιέχει η απάντηση του παρόχου ταυτότητας υποδεικνύει σφάλμα.

en: Error loading metadata
el: Σφάλμα κατά τη φόρτωση μεταδεδομένων

en: Select configuration file to check:
el: Επιλογή αρχείου για έλεγχο:

en: On hold
el: Σε αναμονή

en: ADFS Identity Provider (Hosted)
el: Πάροχος Ταυτότητας ADFS (Φιλοξενούμενος)

en: Error when communicating with the CAS server.
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την επικοινωνία με τον εξυπηρετητή CAS.

en: No SAML message provided
el: Σφάλμα κατά την πρόσβαση στη διεπαφή SingleLogoutService

en: Help! I don't remember my password.
el: Βοήθεια! Δε θυμάμαι τον κωδικό μου.

en: You can turn off debug mode in the global SimpleSAMLphp configuration file <tt>config/config.php</tt>.
el: Μπορείτε να απενεργοποιήσετε τη λειτουργία εντοπισμού σφαλμάτων (debug) στο αρχείο ρυθμίσεων του SimpleSAMLphp <tt>config/config.php</tt>.

en: How to get help
el: Πώς να λάβετε βοήθεια

en: You accessed the SingleLogoutService interface, but did not provide a SAML LogoutRequest or LogoutResponse. Please note that this endpoint is not intended to be accessed directly.
el: Κατά την πρόσβασή σας στη διεπαφή SingleLogoutService παραλείψατε να συμπεριλάβετε μήνυμα LogoutRequest ή LogoutResponse του πρωτοκόλλου SAML. Σημειώστε ότι αυτό το τελικό σημείο (endpoint) δεν προορίζεται να είναι άμεσα προσβάσιμο.

en: SimpleSAMLphp error
el: Σφάλμα του SimpleSAMLphp

en: One or more of the services you are logged into <i>do not support logout</i>. To ensure that all your sessions are closed, you are encouraged to <i>close your webbrowser</i>.
el: Μία ή περισσότερες υπηρεσίες με τις οποίες είστε συνδεδεμένος/η δεν υποστηρίζουν αποσύνδεση. Για το κλείσιμο όλων των συνεδριών σας (sessions), σας συνιστούμε να <i>κλείσετε</i> το πρόγραμμα πλοήγησης (web browser).

en: or select a file:
el: ή επιλέξτε αρχείο

en: Remember me
el: Να με θυμάσαι

en: Organization's legal name
el: Επίσημη επωνυμία οικείου οργανισμού

en: Options missing from config file
el: Επιλογές που λείπουν από το αρχείο ρυθμίσεων

en: The following optional fields was not found
el: Τα παρακάτω προαιρετικά πεδία δεν βρέθηκαν

en: Authentication failed: your browser did not send any certificate
el: Η ταυτοποίηση απέτυχε: Το πρόγραμμα περιήγησης ιστού που χρησιμοποιείτε δεν έστειλε πιστοποιητικό.

en: This endpoint is not enabled. Check the enable options in your configuration of SimpleSAMLphp.
el: Αυτό το τελικό σημείο σύνδεσης (endpoint) δεν είναι ενεργοποιημένο. Εάν είστε ο διαχειριστής της υπηρεσίας, ελέγξτε τις ρυθμίσεις του SimpleSAMLphp.

en: You can <a href="%METAURL%">get the metadata xml on a dedicated URL</a>:
el: Διεύθυνση <a href="%METAURL%">λήψης</a> μεταδεδομένων:

en: Street
el: Οδός

en: There is some misconfiguration of your SimpleSAMLphp installation. If you are the administrator of this service, you should make sure your metadata configuration is correctly setup.
el: Υπάρχει κάποιο πρόβλημα στις ρυθμίσεις του SimpleSAMLphp. Εάν είστε ο διαχειριστής της υπηρεσίας αυτής, βεβαιωθείτε ότι τα μεταδεδομένα έχουν ρυθμιστεί σωστά.

en: Incorrect username or password
el: Το όνομα χρήστη ή ο κωδικός πρόσβασης είναι λάθος

en: Message
el: Μήνυμα

en: Contact information:
el: Στοιχεία επικοινωνίας:

en: Unknown certificate
el: Άγνωστο πιστοποιητικό

en: Legal name
el: Επίσημο όνομα

en: Optional fields
el: Προαιρετικά πεδία

en: The initiator of this request did not provide a RelayState parameter indicating where to go next.
el: Η παράμετρος 'RelayState' του πρωτοκόλλου SAML δεν βρέθηκε ή δεν είναι έγκυρη με αποτέλεσμα να μην είναι δυνατή η μετάβαση σε κάποιον πόρο του παρόχου υπηρεσιών0.

en: You have previously chosen to authenticate at
el: Αποθηκευμένη προεπιλογή οικείου φορέα:

en: You sent something to the login page, but for some reason the password was not sent. Try again please.
el: Ο κωδικός πρόσβασης δεν εστάλη. Παρακαλώ, προσπαθήστε ξανά.

en: Fax number
el: Fax

en: Shibboleth demo
el: Δοκιμαστικός Παροχέας Υπηρεσιών Shibboleth

en: Error in this metadata entry
el: Σφάλμα σε αυτή την καταχώρηση μεταδεδομένων

en: Session size: %SIZE%
el: Μέγεθος συνεδρίας: %SIZE%

en: Parse
el: Ανάλυση

en: Without your username and password you cannot authenticate yourself for access to the service. There may be someone that can help you. Consult the help desk at your organization!
el: Λυπούμαστε. Χωρίς το όνομα χρήστη και τον κωδικό σας, δεν μπορείτε να ταυτοποιηθείτε ώστε να αποκτήσετε πρόσβαση στην υπηρεσία. Συμβουλευτείτε την υπηρεσία αρωγής χρηστών (help desk) του οργανισμού σας.

en: ADFS Service Provider (Remote)
el: Πάροχος Υπηρεσιών ADFS (Απομακρυσμένος)

en: Choose your home organization
el: Επιλογή οικείου φορέα

en: Send e-mail to help desk
el: Αποστολή email στην υπηρεσία αρωγής χρηστών

en: Metadata overview
el: Επισκόπηση μεταδεδομένων (metadata)

en: Title
el: Τίτλος

en: Manager
el: Διακεκριμένο όνομα (DN) διαχειριστή

en: You did not present a valid certificate.
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα λόγω μη έγκυρου πιστοποιητικού.

en: Authentication source error
el: Σφάλμα με την πηγή ταυτοποίησης

en: Affiliation at home organization
el: Ιδιότητα ανά διαχειριστική περιοχή (administrative domain)

en: Help desk homepage
el: Σελίδα υπηρεσίας αρωγής χρηστών

en: Configuration check
el: Έλεγχος ρυθμίσεων

en: We did not accept the response sent from the Identity Provider.
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την επεξεργασία της απάντησης από τον πάροχο ταυτότητας.

en: The given page was not found. The reason was: %REASON%  The URL was: %URL%
el: Η σελίδα που ζητήσατε στη διεύθυνση %URL% δεν βρέθηκε: %REASON%

en: Here is the metadata that SimpleSAMLphp has generated for you. You may send this metadata document to trusted partners to setup a trusted federation.
el: Αυτά είναι τα μεταδεδομένα που έχουν παραχθεί από το SimpleSAMLphp για εσάς. Μπορείτε να τα στείλετε σε οντότητες που εμπιστεύεστε προκειμένου να δημιουργήσετε ομοσπονδία.

en: [Preferred choice]
el: [Αποθηκευμένη προεπιλογή]

en: Organizational homepage
el: Διεύθυνση αρχικής σελίδας οικείου οργανισμού

en: You accessed the Assertion Consumer Service interface, but did not provide a SAML Authentication Response. Please note that this endpoint is not intended to be accessed directly.
el: Κατά την πρόσβασή σας στη διεπαφή AssertionConsumerService  παραλείψατε να συμπεριλάβετε απάντηση σε αίτημα ταυτοποίησης του πρωτοκόλλου SAML. Σημειώστε ότι αυτό το τελικό σημείο (endpoint) δεν προορίζεται να είναι άμεσα προσβάσιμο.

en: You are now accessing a pre-production system. This authentication setup is for testing and pre-production verification only. If someone sent you a link that pointed you here, and you are not <i>a tester</i> you probably got the wrong link, and should <b>not be here</b>.
el: Εισέρχεστε σε περιβάλλον ταυτοποίησης χρηστών που εξυπηρετεί αποκλειστικά δοκιμαστικούς σκοπούς. Αν οδηγηθήκατε εδώ μέσω κάποιου συνδέσμου ενώ δεν είστε <i>δοκιμαστής (tester)</i>, τότε πρόκειται περί λάθους και <b>δεν πρέπει να βρίσκεστε εδώ</b>.
